Poslední domácí utkání se Svitavami nám jen těsně uteklo o jeden bod. Ve středu ve 20.00 se nám však naskytne možnost odvety a postupu do čtvrtfinále Českého poháru. Víme, že nebudeme v úplné sestavě, zatím však nevíme, kdo všechno bude chybět.

Zatímco jsme se v nejvyšší lize se Svitavami střetli už dvakrát, v Českém poháru nás čeká premiéra. Jinak to ani nejde, protože kdo prohraje, vypadává. My jsme se neúčastnili prvního kola a máme za sebou tudíž zatím dvě utkání. V prvním jsme nedali šanci Kutné Hoře a odvezli si suverénní výhru 38:117. Už tehdy poprvé zazářil Jakub Nečas, který se zařadil mezi nejlepší střelce utkání. Druhý, a zatím poslední, zápas jsme odehráli v Pardubicích. Poměrně klidně jsme zvítězili o šestnáct bodů, ovšem domácí nastoupili v silně omlazené sestavě, když do boje vyslali svůj mládežnický výběr. Nutno dodat, že my jsme také jeli pouze v devíti a jak už bývalo zvykem, příležitost dostali všichni hráči. Nejvíce se tehdy dařilo Filipu Novotnému, jenž soupeři nasázel 13 bodů. Svitavští Tuři nevynechali pouze jedno kolo, ale rovnou všechna tři dosavadní kola. V Českém poháru je tak čeká premiéra až v osmifinále proti nám.

V Kooperativa NBL jsme se ovšem už střetli a bývalý tým trenéra Růžičky dobře známe. Zejména utkání v brněnské hale byla vždy vypjatá a těsná. Naposledy jsme těsně před Vánocemi prohráli o pouhý bod a předchozí domácí utkání skončilo poměrem 77:74, tentokrát v náš prospěch. Za poslední tři sezony navíc brněnští fanoušci nikdy neviděli vyšší rozdíl ve skóre než deset bodů. Oba týmy za sebou aktuálně mají trojici těsných duelů. Svitavy sice všechny vyhrály, ovšem jen o pět, tři a jeden bod. Za soupeře měly Hradec Králové, Olomoucko a Brno. My jsme naopak udrželi dvě nepříjemné rány v podobě bodové prohry se Svitavami a tříbodové prohry s Děčínem. Naštěstí jsme si obě utkání proložili Kolínem, kterému jsme výhrou poměrem 87:76 vzali cenné body do tabulky.

Důležitým faktorem by však mohla být zranění. Petr Heřman už má nahlášenou zhruba šestitýdenní marodku se zraněným kolenem a ve středu nemusí být jedinou absencí na brněnské lavičce. “Osmifinále Českého poháru je pro nás výzvou. Utkáme se s týmem Svitav, se kterým nás pojí nedávná zápasová zkušenost. Do utkání jdeme s několika otazníky v sestavě. V zápase budeme chtít předvést bojovný výkon a vyhnout se hluchým pasážím. Hraje se o postup do čtvrtfinále, což je dobrou motivací pro nás všechny odvést maximum,” shrnul duel se Svitavami brněnský trenér Lubomír Růžička.

Byť by Český pohár pro někoho mohl znamenat menší atraktivitu, a tím pádem by se nepřišel podívat, Bryan Smithson tvrdí opak. Fanoušky chtějí za podporu odměnit. “Na zápas Českého poháru proti Svitavám se těšíme. Hrajeme v Brně, kde chceme ubránit naši palubovku a odměnit domácí diváky dobrým basketbalem. Tuři jsou kvalitním celkem a proto budeme muset všichni přispět svým dílem, abychom středeční utkání dovedli do kýženého konce,” vyhlížel středeční večer americký rozehrávač.

Souhlasíme s Bryanem a přidáváme se k pozvánce na středeční večerní utkání proti Turům. Už jste několikrát dokázali, že i uprostřed týdne a v pozdní čas dokážete vytvořit skvělou atmosféru. Uvidíme se tedy ve středu ve 20.00 v hale v bohunickém kampusu. A pokud byste přece jenom nemohli dorazit, pusťte si alespoň živý přenos na webu TVCOM. Každá podpora se počítá!