I přes širokou marodku jsme s Tury dokázali většinu utkání držet krok. Bez Heřmana, Smithsona, Stegbauera a Nehyby byl ještě necelé čtyři minuty před koncem rozdíl pouhé čtyři body. Ovšem Crandallova one-man show a Kovářovy trojky pro nás byly příliš. V Českém poháru tak nakonec končíme v osmifinále.

Vstup do večerního utkání se nám podařil na výbornou. Jako první zasáhl Jakub Krakovič nájezdem za dva body, následně na něj navázal jeho podkošový kolega Jakub Jokl a jako třetí bodoval Davell Roby. Po necelých třech minutách jsme tak vedli 7:0. Pak ovšem soupeř odpověděl. Po dvoubodové střele svitavského Crandalla se z dálky takzvaně chytil Luboš Kovář a dlouhán Turů proměnil hned dvě trojky, kterými svůj tým posunul do mírného vedení. Jediným, kdo přerušil svitavskou smršť byl Jokl, jenž vstřelil dva body. Hosté pak pokračovali a na sérii 8-0 navázali další sérií 12-0. Nezvládnutý střed první čtvrtiny nám zanechal jizvu na tváři v podobě skóre 9:20. Naštěstí jsme ještě zabrali a do druhé periody tak oba celky šly za stavu 16:22. Výpadky se pak už nekonaly a diváci mohli sledovat vyrovnanou hru. Sice jsme už neměli větší odmlku, ovšem Tuři také ne a proto se skóre pohybovalo právě kolem šestibodové hranice.V šesté minutě druhé čtvrtiny jsme už soupeře dotáhli na pouhé dva body, obrat se však nekonal. Opět pokračoval boj na šestibodové linii. Na patnáctiminutový oddech hráči odešli za stavu 41:46 pro hosty a možný vítěz tak byl stále ve hvězdách.

Osvěžení oddechem se naši hráči po návratu na palubovku během necelých čtyř minut dotáhli na rozdíl pouhého bodu. Což donutilo svitavského trenéra Pivodu k vybrání oddechového času. Dlouhou dobu poté nikdo neskóroval a první koš přišel až po více než dvou minutách. Bohužel pro nás bodoval Puršl. Jakoby nás něco drželo od překlopení vedení na naši stranu a přes veškeré úsilí tak zůstávali na koni Svitavští.  Tabule před začátkem poslední hrací části hlásila stav 59:63 a vítězství jsme měli stále na dohled. V obratu nám však mělo zabránit duo hostí Crandall-Kovář, kteří v posledních šesti minutách chytl slinu a nastříleli nám sedmnáct bodů. Byl to zejména Crandall, kdo Tury držel, když jsme tlačili a snažili se zlomit jejich náskok. Při každém přiblížení svůj tým podržel a my jsme tak nedokázali dokončit, co jsme začali. Ještě tři a půl minuty jsme se drželi na rozdílu čtyř bodů, ovšem svitavská sprcha posunula skóre Turů mnohem výš. Diváci jen několikrát mrkli a najednou na tabuli svítilo 74:90. Crandall pak ještě přispěl svým posledním kouskem do kasy a po více než třech vyrovnaných čtvrtinách hosté odjížděli s nepříliš vypovídající výhrou 74:92. Basketbalový zápas se však hraje čtyřicet minut a Svitavy tak zaslouženě postupují do čtvrfinále Českého poháru.

Střelecky se nám v utkání proti Turům příliš nedařilo. V úspěšnosti dvoubodových pokusů jsme znatelně ztráceli (48 % ku 60 %) a zpoza tříbodového oblouku to nebylo o nic lepší (20 % ku 37 %). Na čáře trestných hodů už nebyl rozdíl tak markantní, ale přesto jsme hostům nestačili (67 % ku 73 %). Souboje pod košem už nemohli být vyrovnanější (oba týmy po 40 doskocích), bloků však soupeř rozdal o dva víc (6 oproti našim 4). Oba celky ztratili dost míčů, my jsme na tom ale byli o trochu hůř (19 ku 15). A hosté toho náležitě využívali (25 bodů po zisku oproti našim 13). Tuři si také více nahrávali (21 ku 16 asistencím).

Přes deset bodů se z našeho týmu dostali čtyři hráči. Nejvíce zaznamenal Jakub Krakovič, který nasbíral 20 bodů a 2 zisky. Těsně za ním byl Jakub Jokl s 19 body (střelba 8/9), 11 doskoky a 2 bloky. Davell Roby přidal 13 bodů, 10 doskoků a 4 asistence a čtveřici uzavřel kapitán Jak Kozina s 10 body. Filip Novotný pak nastřílel 5 bodů, Jakub Nečas zaznamenal 4 body a Radek Farský přidal 3 body.

Za Svitavy bodovali téměř všichni hráči: E. Crandall (23 bodů, 3 zisky), R. Marko (15 bodů, 4 asistence), L. Kovář (14 bodů, 7 doskoků), Š. Puršl (12 bodů, 7 doskoků, 3 bloky), S. O’brien (9 bodů, 12 doskoků, 4 asistence), P. Slezák, J. Jelínek (oba po 8 bodech), E. Kotásek (2 body) a D. Dodd (1 bod).