Konec poháru a premiéra proti Polzele. Až vyhozený míč v neděli v 18.00 odstartuje první ostrý střet Čechů a Slovinců. Poprvé jsme totiž vyhráli kontumačně, když soupeř nepřijel na zápas. Měli jsme však po Děčínu jen málo času na odpočinek.

Ve druhé polovině Kooperativa NBL jsme konečně prolomili smůlu, jež nám zůstala přilepená na rukách, ve středoevropském poháru však stejné říct nemůžeme. I když tabulka skupiny B hlásí, že nám náleží jedna výhra, není příliš vydřená. Naopak naše čtyři prohry jsou zasloužené. Zatímco v úvodní dvou domácích duelech jsme padli jen těsně – o pět bodů a o tři body – v posledních dvou výjezdech za hranice byly už rozdíly markantnější. Dobrou zprávou pro brněnské basketbalisty je, že i přes nepříznivou bilanci nejsou poslední. Středeční soupeř totiž ještě nevyhrál ani jednou a byl to právě on, kdo nám věnoval jedno vítězství, když nepřijel na zápas. Tentokrát však slovinský tým otestujeme, jak se patří. A pozor si budeme muset dávat zejména na amerického dlouhána jménem Nate Fowler. Třiadvacetiletý Fowler v poháru průměruje 16 bodů a více než 6 doskoků, čímž vede obě dvě statistické kategorie týmu. Hru pak koriguje zejména perimetrový Mika Vašl, jenž si připisuje více než 5 asistencí na utkání.

Sice jsme se s Polzelou ještě nestřetli na palubovce, můžeme ale teoretizovat z předchozích utkání poháru. Zatímco proti Gmundenu Slovinci poprvé prohráli vysokým rozdílem 71:102, v domácí odvetě už zápas vypadal jinak a nakonec jen těsně padli poměrem 85:87. V domácí soutěži pak například odehráli vyrovnané zápasy s nám dobře známými soupeři – Domžalem a Šenčurem. Obě utkání nabídla nervy drásající podívanou a Polzela nejprve padla o pouhý bod a poté o dva. My ale ve druhé polovině domácí KNBL předvádíme mnohem lepší výkony než v té první a až duel na Balkáně ukáže, kdo je skutečně lepším celkem.

Podmínky Brňanů však nejsou ideální. Sotva dohráli, hned zase vyráží na dlouhou cestu. “V posledním zápase Alpe Adria poháru změříme síly se slovinským týmem Hopsi Polzela. Do Polzeli vyrážíme ani ne čtyřiadvacet hodin po zápase s Děčínem, takže nás nečeká lehké utkání. Musíme do zápasu dát vše, abychom mohli pomýšlet na první plnohodnotné vítězství v poháru,” uvědomoval si asistent trenéra Martin Vaněk záludný faktor hrající v náš neprospěch.

Hráči jsou však odhodlaní bez ohledu na blízkost s posledním domácím zápasem. Křídelník Filip Novotný vidí utkání jasně – chce zakončit pohár tak, jak se patří. “Po včerejším boji s Děčínem nás hned o den později čeká další zápas, a to ve slovinské Polzele. V této sezóně je naším posledním vystoupením v Alpe Adria poháru, budeme se proto chtít rozloučit výhrou. Nečeká nás ale nic lehkého. Musíme se hlavně soustředit na náš výkon a hrát kvalitně po celých čtyřicet minut,” nechal se slyšet Novotný, který v sobotu patřil mezi nejlepší střelce.

Doufáme v příjemné rozloučení s tímto ročníkem Alpe Adria poháru. A nemůže být příjemnější, než když vyhrajeme. Držte nám proto na dálku palce! Začínáme v neděli v 18.00 a můžete nás živě sledovat na YouTube kanálu domácího celku.