Rozloučení s Alpe Adria pohárem nevyšlo podle našich představ a tento ročník nakonec uzavíráme prohrou. Dále nás čeká domácí Český pohár proti Svitavám a další kola Kooperativa NBL.

Utkání otevřel nejlepší střelec domácích Nate Fowler, když proměnil trojku. Úvodních pět minut jsme s Polzelou drželi krok a nikdo neměl výraznější převahu. Pak ovšem přišel nepříjemný úsek, který vyvolal vzpomínky na nedávný výpadek s Děčínem. Zbytek první čtvrtiny jsme totiž prohráli vysokým poměrem, když Slovinci před druhou periodou utekli sérií 15-1 do vedení 25:10. Předchozí výpadek začali svěřenci trenéra Růžičky po krátkém oddechu okamžitě stahovat a ve dvou a půl minutách náskok domácích snížili na polovinu. Naneštěstí se následně opět vrátili na původní rozdíl. Druhý pokus o dotažení byl znatelně úspěšnější a postupným nátlakem jsme před poločasem stanovili skóre na 44:39. Opět tak bylo o co hrát a nikdo neměl garantovanou výhru.

Slovinci po poločase nastoupili v plné síle a třetí čtvrtinu začali naprostou smrští 14-2. Po pouhých pěti minutách už domácí vedli 61:41 a brněnská naděje na vítězství utrpěla znatelnou ránu. Těsně před koncem třetí periody jsme ještě zabrali a snížili rozdíl na jedenáct bodů. I přes opětovné snížení manka nic nenaznačovalo tomu, že bychom měli vedení překlopit na svoji stranu. Záblesk naděje se objevil šest minut před koncem utkání, kdy jsme se dostali na stav 69:64 a pět bodů se zdálo jako nic. Nedařilo se nám přeskočit bodovou propast a i dvě minuty před vypršením čtyřicetiminutové hrací doby jsme se stále drželi na pěti bodech. Krok směrem k vítězství však udělala Polzela a pojistila si výhru čtrnáctibodovým rozdílem. Ze Slovinska tak odjíždíme s prohrou 85:71.

Zatímco úspěšnost střelby za dva body byla u obou celků poměrně vyrovnaná (Brno 50 % a Polzela 57 %), v dalekonosných střelách za tři body jsme se domácím nemohli rovnat (27 % ku 50 %).  Trestné hody se nedařily ani jednomu týmu, Slovinci však byli mírně lepší (64 % oproti našim 53 %). My i soupeř jsme ztratili dost míčů (20 a 21 ztrát) a i pod košem jsme si byli rovní (37 a 36 doskoků). Ztráceli jsme však v týmových asistencích (19 ku 25).

Za BK Hopsi Polzela skórovali: N. Fowler (16 bodů, 6 doskoků, 4 asistence), S. Atanackovič (15 bodů, 3 zisky), S. Čebular (13 bodů, 3/3 trojky), G. Morina (11 bodů, 10 doskoků), I. Goltnik (10 bodů), M. Vasilič (8 bodů), J. Steblovik (6 bodů) a M. Vasl s A. Collinsem (oba po 3 bodech). J. Copot s J. Pesakem byli sice bez bodů, zato však oba rozdali po 5 asistencích.

Do brněnského skóre nejvíc přispěl Jakub Krakovič, který ke 20 bodům navíc přidal ještě 3 zisky. Těsně za ním se držel Lukáš Stegbauer s 16 body a 8 doskoky. Jako třetí se přes desetibodovou hranici dostal Filip Novotný, jenž nastřílel 11 bodů. Jakub Jokl přidal 8 bodů a Davell Roby s Radkem Farským měli po 5 bodech. Jan Kozina, Zurab Kereselidze a Bryan Smithson pak každý přispěli 2 body (Kozina navíc 6 asistencí, Kereselidze navíc 6 doskoků).