Ohňostroj dozněl a my se vracíme do hracího rytmu. V sobotu 4. ledna nás v 18.00 čekají Válečníci z Děčína. Pokusíme se navázat na výborné výkony z předchozích utkání a ve speciálním duelu pomoci Jakubu Krakovičovi porazit jeho bývalý tým. Navíc také poprvé nastoupí mladý talent Jakub Nečas.

Utkání šestého kola Kooperativa NBL, kdy jsme vyjeli na dlouhou vyjížďku na sever, bylo jednou z našich těžkých porážek. Prohráli jsme tehdy totiž jen o dva body. Celé utkání jsme sice prohrávali, v poločase o devět bodů, ale značným úsilím v posledních deseti minutách jsme se Děčínu dotáhli. Naneštěstí dopadl zápas lépe pro Válečníky, když jsme neproměnili střelu v posledním útoku a pokračovali jsme tak v sérii proher. Brněnskými tahouny byli tehdy na konci října Bryan Smithson, Zdeněk Nehyba a Lukáš Stegbauer. Americký rozehrávač posbíral 12 bodů se 3 asistencemi a duo Nehyba-Stegbauer bylo s 11 a 11 body těsně za ním. Důležitý podíl na výsledku měl také Petr Heřman, jenž měl 8 bodů a 6 doskoků. Naopak největším brněnským problémem byla pětice hráčů Autrey-Pomikálek-Feštr-Šiška-Carlson. První čtyři přispěli každý 10 body a Autrey s Pomikálkem navíc každý 3 asistencemi. Carlson pak měl sice 9 bodů, ale k nim 8 doskoků a 2 bloky. Kroutil pak přidal 8 bodů.

Dlouhodobými tahouny Děčína jsou Autrey s Pomikálkem, kteří průměrují kolem 15 bodů na utkání. Důležitými hráči jsou také Carlson se Šiškou, jež sbírají po 10 bodech. Poměrně nově se ke zmíněné čtveřici nebezpečných hráčů přidal také Filip Vukosavljevič, který přišel z Kolína a s Válečníky zatím odehrál pět zápasů. Děčínský celek se momentálně, po několika úspěšných předchozích sezonách, nachází až na osmém místě s výsledkem 7-9. Na venkovních palubovkách si navíc drží bilanci pouhých 2-6, kdy porazili Kolín s Ostravou. Ve druhé polovině soutěže zatím venku neuspěli a padli v Nymburku, Opavě i Svitavách. My naopak ve druhé části solidně bráníme domácí palubovku. Porazili jsme Prahu i Pardubice a Svitavy nám utekly o pouhý bod v nešťastné koncovce. Případné vítězství by nás také mohlo posunout v tabulce a vzhledem k osmému místu soupeře i vylepšit pozici pro případný další posun výš.

Ke konci loňského roku se nám velmi dařilo a tak je jasné, co chceme dělat po koupi nového kalendáře. “Do roku 2020 vstupujeme domácím zápasem proti Válečníkum ze severu. V utkání musíme navázat na hru, která nás zdobila v prosinci. Jedině týmový výkon, energie v osobních soubojích a zároveň odhodlání nás mohou dovést k vítězství,” komentoval letošní premiéru trenér Lubomír Růžička, který si je i přes nevýrazné výsledky Děčína stále vědomý jeho kvalit. Brněnský trenér navíc proti Děčínu nominoval nadějného brněnského basketbalistu Jakuba Nečase, který se už dříve blýskl v Českém poháru. Nečas si tak odbude svoji ligovou premiéru v dresu Brna.

Sobotní utkání však bude výjimečné také pro našeho nejnovějšího pivota Jakuba Krakoviče, jenž s Válečníky strávil značnou část své kariéry. “První domácí zápas v tomto roce a proti finalistovi loňského ročníku. To jsou důvody proč si zrovna v sobotu udělat čas a přijít na basketbal. V prosinci jsme se zvládli odlepit ode dna tabulky a zejména v domácím prostředí jsme ukázali, že jsme nebezpečným týmem. Budeme se chtít soustředit hlavně na náš výkon, zastavit útočný doskok Děčína a připsat si do tabulky další vítězství!” hlásil odhodlaně Krakovič. A proč si nepřipsat první vítězství roku, a zároveň důležité vítězství do tabulky, zrovna proti v tak významném utkání?

Dejte na slova Jakuba Krakoviče a udělejte si v sobotu v 18.00 čas. Budeme se na vás těšit v hale v bohunickém kampusu. A pokud byste náhodou nemohli přijít, pusťte si zápas alespoň na webu TVCOM. Pojďme do roku 2020 společně vykročit tou správnou nohou. Bez vás to nezvládneme!