Obrat ve čtvrté čtvrtině nám zajistil krásného Silvestra a vkročení do nového roku 2020 tou správnou nohou. Z Kolína si odvážíme první venkovní skalp.

Úvod utkání se nám nedařil tak suverénně, jak by někteří mohli čekat. Ujali jsme se sice vedení, ovšem rozdíl se neustále pohyboval kolem čtyřbodové hranice. Před koncem první čtvrtiny nás navíc stihl menší střelecký výpadek, díky němuž dokonce domácí na chvíli poskočili do vedení. Naštěstí jsme si ještě před zazněním klaksonu otočili vedení na svoji stranu a druhá perioda tak startovala za stavu 21:24 v náš prospěch. Následující dvě čtvrtiny nás Medvědi trápili. Byť jsme zprvu pokračovali v dobrém tempu a soupeři utekli už na rozdíl jedenácti bodů, posledních pět minut před poločasem ovládli svěřenci trenéra Beneše poměrem 17-4 a ještě před přestávkou si přetáhli vedení na svoji stranu (40:38).

Prvních pár minut po návratu z šaten bylo velmi napínavých, když se oba celky neustále okrádali o vedení a nikdo výrazněji neodskočil. Bohužel pro nás to byl právě Kolín kdo po pěti minutách utekl. Série 16-5 mu dvě minuty před koncem třetí čtvrtiny zajistila poměrně komfortní náskok 65:55. Žádná změna už se před poslední periodou nekonala a nás tak čekalo snižování devítibodového náskoku. Nutno ovšem dodat, že se nám povedlo víc než lépe. Soupeři se nedařilo bodovat a svůj první koš vstřelil až po šesti minutách. Tou dobou jsme však díky skvělé sérii 15-0 vedli o  šest bodů. Ani trojka Igrutinovice nás nerozhodila a pokračovali jsme v naprosté dominanci nad Medvědy. Dvě proměněné šestky Davella Robyho v posledních vteřinách stanovily konečný stav na 76:87 a napsaly tak vykřičník za naší poslední periodou. Tu jsme totiž vyhráli 27:7. A vykřičník udělaly i za rokem 2019 a druhou dekádou tisíciletí. Tak doufejme, že budeme pokračovat, jak jsme skončili. A posuneme se ještě výš, než na současné desáté místo.

Statisticky jsme měli navrch ve všech kategoriích. Zatímco v úspěšnosti střelby za dva body jsme vedli jen mírně (52 % ku 48 %), šestky už nám šli lépe (85 % ku 76 %). Největší nadvládu jsme však měli zpoza tříbodového oblouku (39 % ku 26 %).  Také oblast pod košem patřila Brnu, kde jsme soupeře nekompromisně přeskákali (46 ku 36 doskokům). Třešničkou na dortu potom byla naše týmovost (18 ku 10 asistencím).

Za Kolín se prosadili: L. Igrutinovic (21 bodů), V. Granič (19 bodů, 7 doskoků), P. Krefft (14 bodů, 2 bloky), A. Číž (10 bodů, 6 asistencí, 3 zisky), D. Machač (10 bodů), M. Kolář (2 body).

Náš tým táhli hned dva nejlepší skóreři, kterými byli Lukáš Stegbauer s Jakubem Krakovičem. Oba si připsali 17 bodů, Krakovič navíc přidal 8 doskoků a 2 bloky. Na paty jim šlapal Davell Roby, který nastřílel 13 bodů, navíc se suverénní rukou na čáře trestných hodů (5/5 šestky). Přes deset bodů se pak přehoupli také Jan Kozina s Radkem Farským, jež oba zaznamenali 12 bodů (Farský navíc 2 zisky). Jakub Jokl přidal 7 bodů a Bryan Smithson korigoval hru s 6 body a 5 asistencemi. Filip Novotný pomohl 3 body.