Konec roku, konec dekády a výzva v podobě Kolína. Nedělní odpoledne nabídne poslední brněnský zápas, kdy v 17.45 nastoupíme proti Medvědům. Potvrdíme zlepšený výkon? Vrátíme jim porážku z pátého kola? Zakončíme rok výhrou? To se uvidí až před šestou hodinou odpoledne.

Když jsme se s Kolínem střetli v této sezoně poprvé, byly oba celky bez výhry. Nám však hrála do karet výhoda domácí palubovky. Nakonec se ukázalo, že žádná výhoda nestačila a ani skvělý výkon Smithsona nedokázal Medvědy zlomit. Hosté si už v první čtvrtině nahnali mírný náskok, který poté umocnili před poločasem. S příchodem přestávky už tak Kolín vedl o dvanáct bodů. V následných minutách jsme ukázali, že ještě nejsme připravení utkání odevzdat a před poslední periodou hlásila tabule pouze šestibodový rozdíl. Koncovka bohužel nehrála v náš prospěch a místo snížení rozdílu jsme obdrželi ještě o tři body více. Naděje na první výhru se tak rozplynula. Brněnským lídrem byl tehdy suverénní Bryan Smithson, jenž nastřílel 26 bodů a přidal 5 asistencí s 5 doskoky. V pozadí však nestálo ani podkošové duo Petr Heřman (10 bodů) s Jakubem Joklem (8 bodů, 2 bloky). Okleštěné sestavě hostů kraloval L. Igrutinovic (21 bodů, 12 doskoků), ovšem přes desetibodovou hranici se dostali také F. Vukosavljevič (15 bodů, 8 asistencí), D. Machač (15 bodů), A. Číž (14 bodů) a B. Richardson (12 bodů). Velký problém nám tehdy dělala také střelba za tři body, kterou jsme měli 5/29.

Kolínští na rozdíl od nás začali druhou polovinu sezony venkovní sérií. Na všechna dosavadní čtyři utkání museli vyjíždět a i to se možná podepsalo na jejich výsledcích. Svěřencům trenéra Beneše se ani v jednom ze zápasů nepodařilo vybojovat vítězství. Nutno ovšem dodat, že neměli lehké soupeře – Opava, Děčín, Nymburk. V posledním duelu ovšem padli i s Ostravou a to vysokým poměrem 89:101. Poslední vítězství tak Medvědi zažili 30. října, když překvapivě nedali šanci Olomoucku. V neděli se tudíž budou snažit ukončit sérii devíti proher. My jsme sice také začali výjezdem, který se nám rovněž nevydařil, ale v posledních třech domácích utkáních jsme ukázali výrazně zlepšený výkon. Potvrzují to také výsledky, kdy jsme porazili Prahu, Pardubice a nešťastně prohráli se Svitavami o pouhý bod. Výhra je pro nás o to důležitější, že bychom se díky ní mohli posunout v tabulce. Na Ostravu totiž ztrácíme jediné vítězství, na Hradec dvě a osmý Děčín má dohromady jen šest výher. A před sebou máme ještě sedm kol.

Asistent trenéra Martin Vaněk ovšem nehledí jen na výkony a tabulku. Ví také, že sváteční zápasy s sebou přináší ještě jeden faktor. “Do Kolína vyrážíme s jasným cílem. Chceme potvrdit zlepšený herní výkon z posledních zápasů a oplatit Kolinu porážku z domácího prostředí. Utkání se ovšem hraje mezi svátky a tento termín vždy přináší nevyzpytatelné zápasy. Musíme se proto na soupeře dobře připravit a celý zápas hrát koncentrovaně,” zhodnotil nedělní odpolední duel Vaněk.

Zlepšení brněnské hry si kromě hráčů a trenérů museli všimnout také diváci. Davell Roby má stejnou radost jako ostatní, věří však, že ještě nejsme na maximu. “Nedělní utkání je pro nás velice důležité, protože po prohře v posledním kole vyhlížíme posun v tabulce. Chceme pokračovat ve vylepšování čísel proměněných bodů, doskočených míčů a celkově zlepšování naší solidní týmové hry z posledních čtyř zápasů. Kolínský tým nemá mnoho zkušeností a naše soupiska je mladá a plná kvalitních hráčů. Těšíme se proto, až se jim postavíme a vydáme ze sebe vše. Věřím, že si odvezeme vítězství,” hlásil odhodlaný křídelník.

Podpořte nás v letošním posledním zápase a sledujte v neděli v 17.45 utkání na webu TVCOM. Společně to zvládneme a zakončíme rok 2019 tak, jak se patří – výhrou!