Poslední utkání před Vánocemi a první duel Lubomíra Růžičky proti Svitavám v Brně. V sobotu v 18.00 začne v bohunickém kampusu zápas, kterým si můžeme zpříjemnit svátky. Buď prodloužíme sérii výher na tři nebo se připravíme o dárek pod stromeček. Jak zápas dopadne rozhodne až sobotní podvečer.

První střet Lubomíra Růžičky s jeho bývalým týmem dopadl lépe pro Tury. Už od první čtvrtiny si drželi mírný náskok, který s každou periodou navyšovali o jeden body. Ještě před poslední desetiminutovkou jsme prohrávali o devět bodů a stále tak žila naděje na obrat. Vývoj utkání se bohužel vydal opačným směrem a namísto vyrovnání jsme se propadli ještě víc. Museli jsme se tak spokojit s porážkou poměrem 73:94 a domů jsme jeli opět bez výhry. Klíčovým hráčem domácích Turů, kterého se nám nepodařilo zastavit, byl Šimon Puršl. Tahoun Svitav nastřílel 25 bodů, ke kterým přidal 15 doskoků. Nebyl však jediným důležitým hráčem. Puršl za sebou měl neméně cenné střelce v podání Matěje Svobody, Pavla Slezáka (oba po 17 bodech) a Eugena Crandalla (16 bodů). Hru klasicky dirigoval Roman Marko se 7 asistencemi, a to i přes nevýrazný bodový příspěvek. Mezi nejvýraznější hráče Brna patřili Lukáš Stegbauer (16 bodů), Petr Heřman (14 bodů, 9 doskoků) a Zdeněk Nehyba (11 bodů). Markovi pak oponoval Bryan Smithson se 7 body a 6 asistencemi.

Oba celky jsou aktuálně na vítězné vlně. Nám se na domácí palubovce konečně podařilo prolomit sérii proher a porazili jsme jak Prahu, tak Pardubice. Svitavy rovněž využili výhody domácí haly a v druhé polovině sezony vyhráli o jedno utkání víc. Podlehli jim Kolín, Děčín a Ostrava. Dvě důležitá vítězství nám pomohla odrazit se ode dna tabulky a přeskočili jsme dvanáctou Ostravu a jedenáctý Kolín. O příčku výš stojí Hradec Králové, kterému bychom se v případě výhry mohli bilancí vyrovnat. A ačkoliv máme nejméně nastřílených bodů v celé lize, naše obrana patří mezi špičku. Téměř se rovná našemu sobotnímu soupeři, který si aktuálně drží třetí místo tabulky. Na paty mu šlapou Pardubice, jež jsou se stejnou bilancí čtvrté. Nikdo se však neblíží bezchybnému Nymburku a druhé Opavě, která zatím prohrála pouze jednou.

Domácí fanoušci budou mít v sobotu první příležitost vidět v Brně naživo střet trenéra Lubomíra Růžičky se svým bývalým týmem. Je si vědom zajímavosti utkání, avšak důležitost přikládá něčemu jinému. “V posledním domácím utkání letošního roku změříme síly s Tury ze Svitav. Samozřejmě se jedná o pro mě osobně známého soupeře, vzhledem k mému angažmá v minulosti. Zápas však není o minulosti, ale současnosti. Jdeme do utkání s jasným herním plánem,” vysvětloval Růžička. A o jaký plán se jedná? Jedním je výhoda haly. “I když jsou Tuři favority, my jsme doma a jsme odhodlaní podat výkon na hranici našich možností. Máme několik atributů hry, na kterých jsme pracovali a když se nám je podaří realizovat, přidáme odhodlání, kvalitu a soudržnost, nejsme bez šancí. Věřím, že si po našich ligových výhrách fanoušci najdou cestu do haly a vytvoří nám skvělou atmosféru. Jejich podpora je pro nás důležitá a my se jim budeme chtít odvděčit výkonem podaným výkonem,” kladl brněnský trenér důraz na důležitost podpory diváků.

Že hráči s trenéry opravdu vnímají domácí publikum potvrdil i Zdeněk Nehyba, který si chce výhrou zpříjemnit svátky. “V sobotu nás čeká poslední zápas před vánoční pauzou, který chceme samozřejmě vyhrát a ukázat, že můžeme hrát s každým. Bylo by skvělé udržet před svátky šňůru vítězství. Doufám, že se nám to podaří a v hale bude podobná atmosféra jako při minulých zápasech,” hlásil odhodlaně brněnský křídelník.

Tak dejte na slova trenéra i hráčů a přijďte nás podpořit i v posledním letošním zápase. My uděláme vše proto, abychom se na konci mohli společně radovat. A pokud byste přece jenom nemohli v sobotu v 18.00 přijít do haly v kampusu, pomozte nám alespoň na dálku přes web TVCOM. Bez vás to nezvládneme!