Na poslední zápas středoevropského poháru dekády bohužel nebudeme vzpomínat šťastně. Nedařilo se nám proměňovat vyslané projektily a s rakouskými Labutěmi jsme padli vysokým rozdílem. Soustředíme se však na sobotu a Svitavy.

Středoevropský duel Rakušané uchytili pod kontrolu hned od začátku. Po necelých čtyřech minutách od začátku vedli už 13:2, zatímco my jsme se potýkali s nepřesností vyslaných střel. Na náš proměněný koš reagovali domácí dvěma svými a kdykoliv jsme naznačili snahu o dotažení, Gmunden opět okamžitě přitáhl otěže. První čtvrtina tak skončila vysokým vedením rakouského celku poměrem 26:13. I druhá perioda pokračovala ve stejném rytmu. Labutě využily první minuty k dalšímu navýšení bodové propasti a po chvíli už vedly o osmnáct bodů (33:15). Stále se nám nedařilo prolomit střeleckou smůlu a Rakušané vedli tři minuty před poločasovou přestávkou už 42:20. Rozdíl jsme ještě mírně upravili, ale i přes to jsme do šaten odcházeli s cílem dotáhnout v následujících dvaceti minutách dosud nepříznivé utkání.

Ani po menším odpočinku se však nekonala žádná změna. Třetí čtvrtinu jsme prohráli stejným poměrem, jako tu předchozí, což znamenalo ještě větší náskok domácích. V prvních sedmi minutách se podařilo bodovat pouze Zurabu Kereselidzemu a Jakubu Joklovi, kteří si každý připsali po dvou bodech. To samé se ovšem nedá říct o soupeři, jenž nás přestřílel 15:4. Až ke konci předposlední desetiminutovky začaly padat koše. Propast mezi námi a Gmundenem však zůstávala stále stejně hluboká a vypadalo to, že se domácí fanoušci nemusí obávat obratu. A skutečně nemuseli. Byť byla poslední perioda tou nejvyrovnanější, i tentokrát si nás soupeř pohlídal a nakonec vyhrál vysokým rozdílem 28 bodů. Duelem s Rakušany jsme se v Alpe Adria poháru rozloučili s rokem 2019 a další zápas nás čeká až po novém roce venku s Polzelou.

V utkání s Rakušany jsme zaostávali v úspěšnosti střelby z pole, zejména za tři body (16 % ku 45 %). Ani blíž ke koši jsme se soupeři nemohli rovnat (36 % ku 56 %). Jedině u střelby trestných hodů ukázaly oba celky podobnou mušku (80 % ku rakouským 79 %). Zatímco statistiky neukázali rozdíl na doskoku (38 doskoků Brna oproti 37 Gmundenu) a i míče ztráceli Češi i Rakušané stejně (16 ku 15), velkým rozdílem byla vyšší týmovost domácích (26 ku 12 asistencím).

Za Gmunden bodovali: J. Loveridge (15 bodů, 7 doskoků, 5 asistencí), R. Woods (14 bodů, 7 doskoků, 3 bloky), E. Murati (13 bodů), T. Blazan (12 bodů), B. Güttl (10 bodů), L. Schartmüller (9 bodů, 4 zisky), D. Friedrich (9 bodů, 7 asistencí), Schartmüller) a T. Hieslmair (6 bodů).

Nejlepším střelcem našeho týmu byl kapitán Jan Kozina s 16 body a 5 zisky. S neméně dobrým výkonem ho následoval Jakub Krakovič, jenž posbíral 10 bodů a 10 doskoků. Davell Roby nastřílel 8 bodů, k nimž přidal 3 asistence. Po 7 bodech měli Filip Novotný se Zurabem Kereselidze a Zdeněk Nehyba se zasloužil o 6 bodů. Jakub Jokl pak zaznamenal 4 body a Radek Farský 2 body.