Dvě výhry v řadě a hlavy nahoře. Tak vypadá náš tým po úspěšném minulém týdnu. Než se ale vrhneme na další výzvu v Kooperativa NBL – Svitavy – zajedeme ve středu 18. prosince do rakouského Gmundenu zakončit naše působení v Alpe Adria poháru. Začneme v 18.30, náš osud je však už předem zpečetěný.

Zatímco my jsme naposledy nestačili na levické Patrioty, gmundenské labutě získaly velmi těsnou a důležitou výhru na půdě Polzely. Zejména díky vydařené třetí čtvrtině, kterou Rakušané ovládli 23:14, dokázal náš středeční soupeř zdolat Slovince o pouhé dva body poměrem 87:85. Statistikám suverénně vévodil křídelník Enis Murati, jenž si připsal 25 bodů, 7 asistencí a 7 doskoků s užitečností 34. V letošní sezoně středoevropského poháru prohrál Gmunden pouze jednou, a to s Levicemi, které v utkání předtím porazil. Bodovým lídrem Rakušanů je sto osmdesát centimetrů vysoký rozehrávač Daniel Friedrich, který průměruje 18,4 bodu na utkání. Podkošovou oporu má tým v Javionu Ogunyemim, jenž sbírá průměrně 5,8 doskoku. Asistence labutí pak vede zmíněný Enis Murati s 5,2 na zápas.

V našem minulém vzájemném střetu jsme na soupeře jen těsně nestačili. Po vyrovnaném utkání zvládl Gmunden lépe koncovku a odjížděl domů s pětibodovým vítězstvím 84:79. Naši tehdejší největší oporou byl s 20 body a 7 doskoky Petr Heřman. Následovali ho Lukáš Stegbauer se 17 body, Filip Novotný s 11 body a Radek Farský s 9 body. Bryan Smitshon pak ke svým 8 bodům přidal ještě 7 asistencí. Hosty nedržel ani jeden ze současných tahounů. Nejvíc bodů nám nastříleli perimetrový Benedikt Gütti s podkošovým Tonim Blazanem (oba po 17 bodech), pod košem dominoval americký Jordan Loveridge (15 bodů a 8 doskoků) a své spoluhráče nejčastěji rozehrával Daniel Friedrich (14 bodů a 4 asistence).

Jako vždy, trenér Lubomír Růžička zůstává i přes úspěšný týden koncentrovaný. Je si dobře vědom kvalit, kterými soupeř disponuje. “Do Gmundenu pojedeme posílení z posledního týdne. Domácí však mají velezkušenou soupisku a snaží se o velmi aktivní obranu při řešení kombinace clony na hráče s míčem. Zápas tak pro nás bude dobrou výzvou. I tentokrát plánujeme pravidelně rozložit minutáž i hráčům, kteří v poslední době nedostali větší prostor,” řekl ke středečnímu výjezdu do Rakouska brněnský trenér.

I když nám už případná výhra nepomůže k postupu, nejedeme do Gmundenu bez motivace. Chceme vyhrát bez ohledu na tabulku a pokračovat ve zlepšování se. Tak nám držte palce!