Navázat na předchozí vítězství a vyhnout se střeleckému výpadku, který naposledy rozhodl. To jsou naše cíle pro sobotní domácí zápas proti týmu BK JIP Pardubice, který odstartuje v 19.00 v hale v kampuse. Uvidíme, jestli se po prolomení kletby dostaneme na vítěznou vlnu.

Když jsme se s Pardubicemi tuto sezonu potkali poprvé, utrpěli jsme zatím nejhorší porážku poměrem 65:91. Šestadvacetibodové manko nám potom naložila už jen Opava. Do poločasu však nemohl nikdo tušit, který tým nakonec odejde z palubovky vítězně. Druhý poločas však nabídl naprosto odlišné utkání. Utkání, kde domácí tasili své střelné zbraně, zatímco my jsme je spíš schovali za opasky. I tak ale skončili tři Brňané s dvoucifernými body ve statistikách. Vedl nás tehdy Richard Körner, který zaznamenal 16 bodů a bohužel odehrál poslední utkání v brněnském dresu. Bryan Smithson s Lukášem Stegbauerem ho s 11 body následovali. Soupeře vedl jeho hvězdný rozehrávač a kapitán All-Star týmu Tomáš Vyoral s 23 body, 11 doskoky a 8 asistencemi. Neopomenutelnou pomoc ovšem poskytli také Kamil Švrdlík (16 bodů), Viktor Půlpán (11 bodů) a Prokop Slanina (10 bodů).

Ke dnešnímu dni Perníkářům náleží třetí příčka ligové tabulky, kde mají s bilancí 9:4 náskok pouze jednoho utkání na čtvrté Svitavy. Červenobílými tahounem je již zmíněný Tomáš Vyoral, doplňuje ho ovšem kvalitní tým, v němž se pět dalších hráčů pohybuje kolem průměru deseti bodů na zápas. Mezi tyto hráče patří Kamil Švrdlík, Ondřej Kohout, Viktor Půlpán, Orzen Pavlovič a David Škranc. Zejména zmíněná šestice se zasloužila o důležité výhry proti Svitavám a Ústí, kde Pardubičtí vyhráli o pouhý jeden a dva body. Na druhou stranu padli s Olomouckem. V posledním kole se střetli s Ostravou, které Pardubice nedali šanci. My jsme zase výborným výkonem vybojovali svoji první výhru proti USK a doufáme v pokračování.

Nedoufají jen hráči, ale celý tým. Asistent trenéra Martin Vaněk ovšem zůstává soustředěný a ví, že nejen my jsme hráli dobře. “Pardubice se v posledních dvou zápasech prezentovali skvělými výkony a hrají ve velmi dobré formě. Jejich klíčovým hráčem je reprezentační rozehrávač Tomáš Vyoral, která vedl Pardubice při našem posledním vzájemném střetnutí. Budeme se snažit navázat na středeční výhru a znovu na palubovce necháme všechno, abychom urvali další vítězství,” komentoval Vaněk utkání, které přichází hned po třech dnech.

Koncentraci neztrácel ani Lukáš Stegbauer, který už den po středeční výhře oznamoval důležitost přípravy. “Čeká nás zápas proti Pardubicím, které hrají velmi rychlý a tvrdý basketbal. Musíme se na ně tudíž dobře připravit,” řekl Stegbauer. Také on drží hlavu nahoře a je připravený bojovat. “Věříme, že zopakujeme výkon z posledního utkání proti USK Praha a chceme vybojovat další výhru, která by nás posunula blíž k ostatním týmům,” hlásila odhodlaně brněnská trojka.

Naposledy jste nám pomohli proti Pražanům a my jsme vám za podporu vděční. Pojďme zopakovat skvělou brněnskou atmosféru i tentokrát a v sobotu v 19.00 společně zabojovat proti Pardubicím. Pokud si nenajdete čas a cestu do haly, sledujte utkání alespoň na webu TVCOM. Bez vás to nezvládneme!