Vzpomínka na nevydařené druhé kolo ligy a podpora domácích fanoušků nás ve středu od 20.00 poženou proti USK Praha. Sice jsme teď v každém utkání outsidery, výhra však přijde a je jen otázkou, proti komu. Třeba zrovna teď.

Když jsme se s pražskými Sovami poprvé střetli, nedopadlo utkání na Folimance podle našich představ. Domácí předvedli v průběhu utkání hned tři bodové úniky, které jsme se snažili dotahovat většinou jen marně. S tou dobou ještě nepříliš vyzkoušeným týmem Pražanů, obohaceným o pár nováčků, jsme prohráli rozdílem sedmnácti bodů. Nejlépe se za nás prosazoval odchovanec a bývalý hráč týmu USK Radek Farský, jenž nastřílel 11 bodů. Následovala ho čtveřice střelců s 10 body – Petr Heřman, Richard Körner, Bryan Smithson a Filip Novotný. Jedním z důvodů naší prohry byla tehdy nepřesnost zpoza tříbodového oblouku a málo proměněných trestných hodů. Klíčovými hráči soupeře pak byli Marek Mareš, s 21 body, a zahraniční trojice Stevanovic-Marič-Proleta, která si společně připsala téměř 50 bodů. Důležitým koordinátorem byl s 10 asistencemi Ondřej Sehnal. Zmíněná pětice hráčů v hlavním městě tehdy zodpovídala za 74 ze 76 bodů týmu.

Po dvanácti kolech už však Pražany zná celá liga lépe. Aktuálně jim náleží sedmá příčka, kde jsou se stejnou bilancí jako šesté Olomoucko. A v případě, že by Ústí prohrálo, tak na tom budou všechny tři celky stejně. Sovy mají zatím ve své sbírce skalpů například ten ústecký nebo děčínský. Naopak podlehli třeba Olomoucku. Nejvytíženějšími hráči pražského týmu je stejná pětice, která nám dělala problém ve druhém kole KNBL. Patří k nim ovšem ještě Raheem Appleby, který stejně jako ostatní průměruje kolem 10 bodů na utkání. Jako nejdůvěryhodnější skórer se zatím Sovám ukázal chorvatský mladík Domagoj Proleta, který v minulosti hrál ve španělském Realu Madrid po boku Luky Dončiče a za Sovy průměruje téměř 14 bodů.

Kvalit Prolety si je vědomý i náš trenér Lubomír Růžička. Soustředí se ovšem zejména na své svěřence, od kterých chce ponaučení z posledního utkání. “USK na svoji soupisku v létě přivedlo kvalitu v podobě Mariče a Prolety, základní a stěžejní osa zůstala z loňska. Nečeká nás nic jednoduchého, ale hrajeme doma. Pokud chceme myslet na první výhru, musíme bránit jako druhý poločas v Ústí a být nebezpečnější ve vymezeném území,” zhodnotil nadcházející středeční zápas Růžička.

Radek Farský dobře ví, jaký potenciál je v pražském týmu schovaný, což ale neznamená, že do utkání nepůjde s nasazením. “S USK nás čeká velmi těžký zápas, protože mají letos velice kvalitní tým. O jejich síle jsme se mohli přesvědčit na Folimance, kde jsme prohráli poměrně vysokým rozdílem. Naším cílem bude vyvinout co největší tlak na rozehrávače, aby nemohl tvořit pozice pro ostatní a zároveň zastavit rychlý protiútok. Pokud to zvládneme, můžeme pomýšlet na vítězství, komentoval duel se svým bývalým týmem křídelník Farský.

I když hrajeme ve středu ve 20.00, přijďte nás povzbudit. Bez pořádné podpory to není ono. Lépe než Radek Farský to neřekneme: “Nezanevřete na nás, protože teď vás potřebujeme víc než kdy jindy!” Dejte proto na pobídku naší čtyřiaosmdesátky, budeme se na vás těšit v hale v bohunickém kampusu. A pokud byste nemohli, tak alespoň an webu TVCOM.