Padesát obdržených bodů v první polovině a výpadek při dotahování v poslední čtvrtině. Druhý duel s Ústím už nebyl tak vyrovnaný, jako ten první. A nestačili ani dva téměř dvacetibodoví střelci.

Ústí se hned od začátku ujalo vedení. Ladislav Pecka si během necelé minuty připsal hned čtyři body, zatímco my jsme stále zůstávali na nule. Rychlými pěti body ovšem odpověděl Davell Roby a stav byl okamžitě vyrovnaný, ba co víc, měli jsme mírný náskok. Následné minuty divákům nabídly tahanici mezi oběma celky, která skončila až čtyři minuty před koncem první čtvrtiny. Tou dobou totiž zahájil domácí Martin David ústecký únik, kdy si Pandy za dvě minuty nahnaly devítibodové vedení. Jakub Krakovič s Janem Kozinou se ještě ke konci periody snažili Ústí dohnat proměněnými trojkami, ale podařilo se jim pouze snížit skóre na 26:19. Hned v prvních dvou minutách druhé čtvrtiny domácí opět odskočili, tentokrát už na třináct bodů. Ačkoliv jsme hráli až do konce první poloviny vyrovnaně, dvouciferný deficit se nám nesmazatelně zapsal do týmových řádků. Do šaten jsme tak odcházeli za stavu 50:36.

V úvodních minutách druhé půle Ústečtí opět mírně navýšili vedení a s téměř dvacetibodovou ztrátou to vypadalo, že už není o co hrát. Až po pěti minutách se nám podařilo využít výpadku domácích a skórující sérií 7-0 jsme se opět přiblížili na rozdíl dvanácti bodů. Jakkoliv jsme se však následně snažili, blíž jsme se nedostali. V poslední desetiminutovce nás tak čekal nelehký úkol – dohnat na venkovní palubovce dvanáctibodové manko.  S touto myšlenkou jsme nastoupili na hřiště a po minutě a půl jsme prolomili dvoucifernou hranici. Následně jsme si ovšem nepohlídali Spencera Svejcara, který rychlými pěti body vrátil vše do starých kolejí. Aby toho nebylo málo, domácí nezastavili a přerušení pouze trojkou Radka Farského utekli sérií 13-3 zpět na stav 80:61. Ani spousta našich proměněných šestek už pak nic nezměnila na výsledku utkání. Byť jsme na konci ještě snížili rozdíl, Sluneta si ve dvanáctém kole pohlídala výhru 88:79.

Zatímco v úspěšnosti zpoza tříbodového oblouku jsme na tom byli s domácími téměř stejně (31 % ku 30 %), nedařilo se nám proměňovat pokusy za dva body (40 % ku 67 %). Tentokrát jsme ovšem předvedli precizní přesnost při šestkách a s pouhou 1 minutou z 23 jsme měli výrazně lepší úspěšnost než soupeř (95 % ku 72 %). Na doskocích jsme ztráceli jen mírně (34 ku 38), avšak domácí byli mnohem týmovější (23 asistencí oproti našim 15). Ztráty ani zisky pak už žádný výraznější rozdíl neukázaly.

Za Ústecké se prosadili: S. Svejcar (20 bodů),  L. Pecka (16 bodů, 10 doskoků, 2 zisky), P. Houška (12 bodů, 7 asistencí), J. Brown (12 bodů), M. David (10 bodů, 2 zisky), L. Čampara (8 bodů), M. Šotnar (6 bodů), D. Fait (3 body) a L. Bažant (1 bod).

Našimi nejlepšími střelci byli Davell Roby s Radkem Farským, kteří soupeři nasázeli po 19 bodech. Farský navíc nechyboval z čáry trestného hodu a skončil tak s perfektní úspěšností 9/9. Přes desetibodovou hranici se dostal také Lukáš Stegbauer, jenž v utkání zaznamenal 11 bodů. Jakub Krakovič byl s 9 body a 8 doskoky nedaleko double-doublu. Dále pak bodovali: Jakub Jokl (6 bodů), Jan Kozina (5 bodů, 5 asistencí), Zdeněk Nehyba, Bryan Smithson (oba po 4 bodech) a Andraž Kavaš (2 body).