Místo soboty neděle a otevřené dveře do druhé půle sezony. V 18.00 odstartuje nedělní duel se Slunetou Ústí nad Labem, kam se vydáme posílení o podkošového Jakuba Krakoviče. Toho čeká ligová premiéra za Brno a hned proti jeho bývalému hlavnímu rivalovi Ústí.

V prvním utkání letošní sezony jsme na domácí palubovce otestovali nově složený tým. S Ústeckými jsme odehráli velmi vyrovnané utkání, jež vyvrcholilo dramatem v prodloužení. Byť soupeř vstoupil do utkání lépe, mírný náskok z první čtvrtiny jsme stáhli a zbytek základní části jsme si s Ústím vyměňovali koš za koš. V dodatečné pětiminutovce pak utkání pokračovalo stejně a atmosféra v brněnské hale se dala krájet. Hosté odskočili až v posledních vteřinách díky proměněným trestným hodům a zpečetili tak zápas prvního kola. Nejlepšími střelci Ústí tehdy byli L. Pecka s 18 body a J. Brown s S. Svejcarem, kteří oba nastříleli 14 bodů. Výrazněji se pak také zapsali P. Houška se 13 body a M. Šotnar s 12 body. Stejná pětice hráčů dělá problémy i ostatním týmům, málokdy se totiž dostanou pod hranici deseti bodů.

Ústeckým Pandám aktuálně náleží páté místo v tabulce s bilancí 6:5, kdy před sebou mají akorát Svitavy, Pardubice Opavu a Nymburk. Oproti čtvrtým Svitavám mají o jedno odehrané utkání méně. Na paty jim potom šlape Olomoucko a USK. Ústečtí první polovinu sezony odstartovali hned třemi výhrami v řadě, poté ovšem naopak čtyřikrát padli a chuť si zlepšili až důležitými těsnými vítězstvími v Kolíně a proti Děčínu. Prvních jedenáct zápasů pak zakončili útočně laděným duelem s Ostravou, který vyhráli. Opět se nejvíc prosadila pětice tahounů. Vyčnívali zejména Houška s Peckou, kteří se dohromady zasadili o téměř padesát bodů.

Kvalit dvou zmíněných hráčů působících pod košem si je vědomý také asistent trenéra Martin Vaněk. “Sezona se překlopila do druhé poloviny základní části a my vyrážíme do Ústí. Sluneta je zkušený a kvalitní tým, který doma předvádí velmi dobrý basketbal. Naším cílem bude zastavit podkošovou dvojici Pecka – Houška, která hraje v dobré formě. Chceme navázat na zlepšený výkon v Levicích a nechat na palubovce vše, abychom urvali první vítězství v NBL,” přiblížil Vaněk týmové cíle na severozápadě Čech.

Kapitán Jan Kozina týmu ukazuje velké odhodlání a je připravený na palubovce nechat vše, aby jeho celek vyhrál. “Zápasem v Ústí nad Labem zahajujeme druhou polovinu základní části. Soupeři máme co vracet. Je potřeba udělat tlustou čáru za dosavadními zápasy, poučit se z chyb a začít podávat konzistentní výkony po celých čtyřicet minut utkání,” prohlásil Kozina.

Nezapomeňte si netradičně v neděli zapnout živý přenos utkání s Ústím na webu TVCOM. Zápas začíná v 18.00 a budeme potřebovat veškerou podporu jak v hale tak na dálku. Společně to zvládneme!