Ve svém prvním brněnském utkání Jakub Krakovič nasbíral 6 bodů, 5 doskoků, 2 asistence a 1 zisk za necelých 17 minut. Do domácí Kooperativa NBL však teprve zasáhne a hned proti Ústí nad Labem, se kterým byl tři roky rivalem.

Jak bys zhodnotil svoji včerejší premiéru v brněnském dresu?

“Odehráli jsme celkem slušný poločas. I když jsme v obraně nakupili docela dost chyb, do poločasu jsme se drželi. Třetí čtvrtina byla taky vyrovnaná, ale místo toho, abychom zkusili získat a navýšit náskok, jsme byli stále mínus čtyři body. Díky naším vynuceným i nevynuceným ztrátám ze začátku poslední čtvrtiny se pak Levice dostaly do pohody. Jakmile jsme v útoku nezužitkovali vytvořené pozice, Levice hrály v pohodě. Trefovaly těžké střely, trestaly nás a nakonec z toho bylo horší utkání, než jsme tam odehráli. Je to ovšem daň za to, že jsme nezvládli hrát náš basket déle než třicet minut. Musíme se poučit a hrát ho co nejdéle, abychom se soupeřem drželi krok.”

Co po zápase říkala fyzička?

“Byl jsem na tom celkem dobře, ale můj výkon byl trochu limitovaný fauly. Nehrál jsme proto tolik, kolik bych si představoval. Co se ale týče fyzičky, tak zatím dobré. Samozřejmě je pořád na čem pracovat, abych zvládl větší zátěž a větší intenzitu.”

Byl to výrazný rozdíl oproti druhé rakouské lize, kterou jsi doteď hrával?

“Už jsem říkal dřív, že je druhá nejvyšší soutěž v Rakousku pomalejší. Jsou tam už většinou zkušení hráči a hraje se prostě pomaleji. Určitě to je rozdíl a já mám ještě pořád co dohánět, to je jasné.”

V neděli hrajeme v Ústí, ty jsi hrál dlouho za Děčín. Vnímáš stále Ústí jako velkého rivala?

“Shodou okolností jsem hrál i dva roky v Ústí, ale poslední tři roky to samozřejmě bývalo derby. Ať už jsme hráli doma nebo venku, vždy byla skvělá atmosféra. Těším se na to utkání, ale hlavně z toho pohledu, že chci klukům pomoct zlomit sérii proher v ligových zápasech. A proč ne zrovna v Ústí? I když jsme v Levicích předvedli určitý výkon, tak si myslím, že kvalitu máme. Potřebujeme ale odehrát čtyřicet minut, ne třicet, ne dvacet, ani třicet pět. Prostě čtyřicet minut kvalitního výkonu.”