Mírné vedení z první čtvrtiny, ani vyrovnaná hra celých třicet minut, kvůli výpadku na konci utkání nic neznamenali. Bez hlavního rozehrávače jsme na palubovkách levických Patriotů padli a v tabulce poháru zůstáváme na třetím místě.

I přes prohraný úvodní rozskok jsme bodově utkání otevřeli my, a to krásnou kombinací, která skončila v rohu u Filipa Novotného. Také v dalším útoku se nám dařilo a hned jsme domácím odskočili na stav 0:5 v náš prospěch. Slováci ovšem neváhali a i když se jim nepodařilo nás hned dohnat, postupně stav vyrovnali. Po necelých třech minut poprvé bodově zasáhla naše nová posila Jakub Krakovič, jehož dva body nám ovšem domácí okamžitě vrátili. Kvůli našemu menšímu výpadku následně Slováci otočili vývoj utkání a byli to oni, kdo držel vedení. Jakmile jsme se vzpamatovali, ukázali jsme Patriotům svůj potenciál a v koncovce jsme nejen dotáhli šestibodový rozdíl, ale také zakončili čtvrtinu s náskokem 17:19. Druhá perioda začala přetahováním se o vedení a větší rozdíl si domácí vybojovali až pár minut před koncem poloviny. Získaný šestibodový náskok si ovšem udrželi a nás tak po přestávce čekal souboj o návrat na pozici vedoucího.

Ačkoliv jsme po návratu na hřiště vynakládali velké úsilí, obrat skóre nepřišel. Soupeř si bránil náskok, co mohl a nejblíž vyrovnání jsme se dostali až těsně před koncem čtvrtiny. Usilovná snaha však přinesla ovoce a  necelé dvě minuty před koncem periody jsme se díky proměněné trojce Davella Robyho dostali do mírného jednobodového vedení. Nevydrželo nám však dlouho, protože domácí Krajčovič se rozhodl vzít zodpovědnost na sebe a pěti body posunul Patrioty do vedení 58:54. Když pak šlo v poslední desetiminutovce do tuhého, selhala nám munice a dali jsme jen osm bodů. Domácí byli na druhou stranu při chuti, což ukázali hned na začátku čtvrtiny sérií 10-0. Ani po přerušení Krakovičovými šestkami nepřestali a s jistotou navyšovali rozdíl ve skóre. Během dalších tří minut už vedli o 19 bodů a jak fanoušci, tak hráči tušili, že šance na brněnské vítězství jsou mizivé. Poslední čtyřminutovka na bodovém rozdílu skutečně nic nezměnila a my se tak vracíme domů s dvacetibodovou porážkou.

Zatímco v úspěšnosti střelby za dva body (42 % ku 39 %) i střelby z čáry trestného hodu (73 % ku 72 %) jsme se soupeřem byli vyrovnaní, nepodržela nás úspěšnost zpoza tříbodového oblouku (23 % ku 44 %). Prohráli jsme také souboj pod košem, kde kralovali Patrioti (48 ku 38 doskokům). Také jsme častěji věnovali míč soupeři kvůli ztrátě (18 ku 13 ztrátám). Velkým problémem spojeným s doskokem byli takzvané body z druhé příležitosti, tedy body, které Levice proměnily po útočném doskoku (20 bodů oproti našim 4 bodům).

Z domácích bodovali: V. Juríček (17 bodů), S. Krajčovič (14 bodů, 4 asistence, 3 zisky), A. Hot (12 bodů, 8 doskoků), M. Bachan (11 bodů), M. Žiak (10 bodů), M. Perovič (8 bodů), B. Bojanovský (5 bodů, 4 bloky), M. Hill, M. Kirves (oba po 2 bodech), S. Volárik (1 bod).

Za nás se nejvíc prosadil Davell Roby, který soupeři nastřílel 12 bodů a rozdal 6 asistencí. Navíc si také připsal 2 zisky a 2 bloky. Těsně za ním byl Kavaš a Filip Novotný, oba s 11 body. Prosadil se také Radek Farský, jenž nastřílel 6 bodů a posbíral 7 doskoků. Jakub Krakovič ve své premiéře zaznamenal 6 bodů, 5 doskoků, 2 asistence a 1 zisk. Jakub Jokl s Janem Kozinou pak přidal po 4 bodech a Zdeněk Nehyba přispěl 3 body.

Michal Madzin, tréner týmu Patrioti Levice: „Tento zápas se nehodnotí lehce. Myslím, že jsme zlepšeným výkonem v druhém poločase uchopili utkání do vlastním rukou, ale po tomto střetu bychom potřebovali trochu zlepšit výkon.“

Lubomír Růžička, tréner týmu mmcité1 Basket Brno: „Musím říct, že jsme hráli bez prvního rozehrávače, což je vždy velkou komplikací. Myslím, že jsme tu třicet minut odváděli dobrou práci na obou stranách palubovky. Trochu nás limitoval útok a ofenzivní potence, ale stále jsme před čtvrtou čtvrtinou prohrávali jen o čtyři body. Potom však bohužel přišly tři ztráty za sebou, domácí se chytili, vyhrávali o osm bodů a přišel první oddechový čas. Nezachytili jsme to, prohrávali jsme o čtrnáct a přišel druhý time-out. Potom se už dostanete do takové křeče, že se vám nedaří vůbec nic. Domácí se dostali do laufu a podle mě vyhráli rozdílem, který jsme si, vzhledem k těm předchozím třiceti minutám, nezasloužili. Takový je ale basketbal, někdy je v tomto krutý. Třicet minut jsme odváděli výkon, kterým se chceme prezentovat.“

Martin Bachan, hráč týmu Patrioti Levice: „Trochu jsme se trápili v útoku a nevěděli jsme, co hrát. Dovolili jsme Brnu nějaké lehké koše z protiútoků, což vlastně pramenilo z našeho nevydařeného protiútoku. Nakonec jsme se dali do kupy a výsledek je úplně jiný, než vypadal celý zápas.“

Davell Roby, hráč týmu mmcité1 Basket Brno: „Levice mají skutečně dobrý tým. Je v něm spousta zkušených hráčů. Zničili nás pod košem a proměnili příliš mnoho otevřených střel. Přeskákali nás, získali důležité míče a dnes zaslouženě zvítězili.“