Odveta za těsnou tříbodovou prohru nás čeká už v úterý v 18.00, kdy se vydáme do sousedních Levic. Oslabení zraněními se nevzdáváme a před začátkem druhé půle domácí ligy vyhlížíme vyrovnání účtů.

Levičtí Patrioti od našeho posledního vzájemného utkání ve slovenské lize neprohráli a ze čtvrtého místa postoupili až na druhé. Ve své čtyřzápasové výherní sérii porazili jak sedmou Handlovou a osmou Spišskou Novou Ves, tak i jim bližší soupeře v podání páté Prievidzy a čtvrté Žiliny. Zatímco v domácí lize se Patriotům dařilo, v Alpe Adria poháru neměli možnost ukázat svoje kvality. Posledním vyhraným utkáním v Brně se ovšem posunuli před rakouský Gmunden do čela skupiny, protože Rakušané mají zatím odehrané o jeden zápas méně. V případě naší výhry bychom ještě mohli zašachovat s pořadím, pokud bychom ale prohráli, Levice s největší pravděpodobností postoupí dál.

Levice navíc měli v posledních dnech nabitý program, kdy hráli každé čtyři dny utkání. Motivuje je však vidina postupového místa ze skupiny poháru. “V krátké době nás čeká další zápas. S Brnem jsme hráli nedávno a proto máme představu, co od něj můžeme na hřišti očekávat. Postup ze skupiny držíme ve svých rukou a je jen na nás, abychom si šli za svým cílem s maximálním nasazením a týmovou hrou,” řekl k úternímu duelu tréner Levic Michal Madzin.

Od našeho posledního střetu, kdy jsme doma padli o pouhé tři body, uplynuly teprve dva týdny. To ovšem neznamená, že se nic nezměnilo. Úterní utkání totiž bude premiérou pro brněnskou nejnovější podkošovou posilu Jakuba Krakoviče. Ten tak alespoň částečně zastoupí početný seznam chybějících hráčů. “V úterý jedeme na zápas do centra Tekova – Levic. Domácí Patrioti nás doma porazili těsným rozdílem ve velmi zajímavém utkání. Nás tentokrát bohužel limitují zranění. Do zápasu nenastoupí Petr Heřman, který podstupuje magnetickou rezonanci kolene a otazníky visí i nad Farským se Smithsonem. Na marodku navíc přibyl také benjamínek Nečas. Pozitivem je ovšem první ostrý start Jakuba Krakoviče,” komentoval problémy, které Brno zasáhly, trenér Lubomír Růžička. Ani přes omezení však neklopíme hlavy dolů a chceme se neustále zlepšovat a bojovat. “Do zápasu jdeme s odhodláním a cílem zlepšit zejména svoji útočnou potenci. Domácí, kteří jsou ve svém bouřlivém prostředí favority, se pokusíme překvapit,” dodal Růžička.

Fakt, že hráč nemůže do utkání nastoupit, ho neomezuje v možnosti podpory svých spoluhráčů a celého týmu. Důkazem je Petr Heřman, jenž bude i přes své zdravotní komplikace utkání sledovat a věří, že se týmu podaří získat výhru na venkovní palubovce. “S Levicemi se letos setkáváme už po třetí, v poháru podruhé. V předchozích dvou zápasech se z výhry bohužel radoval soupeř. Říká se ale do třetice všeho dobrého. A já věřím, že štěstí tentokrát bude stát na naší straně,” zůstával Heřman pozitivní.

K našemu pivotovi se můžete připojit i vy a podpořit naše hráče na dálku. Tentokrát na YouTube kanálu Slovenské basketbalové ligy. Tak v úterý v 18.00 nezapomeňte zapnout přímý přenos a fandit, pomůžete nám!