Výhra a další výhra. Taková je naše dosavadní bilance v Českém poháru. Po porážce Kutné Hory ve druhém kole jsme postoupili dál i přes Pardubice.

Před necelým měsícem se náš tým vydal do Kutné Hory na utkání proti domácímu celku. Vzhledem ke kutnohorské účasti v nižší soutěži byl vítěz odhadnutelný už před samotným začátkem zápasu. Předpovědi se pak skutečně naplnily a domácí jsme deklasovali poměrem 117:38. Nejlepšími střelci, kteří se dostali přes desetibodovou hranici, byli Pape Diatta (25 bodů), Andraž Kavaš (16 bodů), Jakub Jokl (12 bodů), Lukáš Stegbauer (11 bodů) a Radek Farský (10 bodů). Výbornou premiéru měl také mladý Jakub Nečas hrající Evropskou basketbalovou ligu mládeže, jenž si připsal 16 bodů.

Dalším soupeřem nám byli Pardubice. Perníkáři do zápasu nasadili juniory a i my jsme poslali mírně okleštěnou sestavu. V devíti hráčích jsme si téměř celé utkání drželi náskok a podařilo se nám vyhrát o šestnáct bodů poměrem 78:62. V poháru tak zůstáváme neporažení. Bodovou zátěž si mezi sebe hráči rozdělili a každý se zapsal do statistik. Nejúspěšnějším střelcem byl Andraž Kavaš (15 bodů, 4 bloky). Následovali ho Filip Novotný (13 bodů, 7 doskoků), Davell Roby, Bryan Smithson, Radek Farský (všichni po 9 bodech), Zdeněk Nehyba (8 bodů, 2 bloky), Jakub Jokl (6 bodů, 9 doskoků), Zurab Kereselidze (5 bodů) a Jan Kozina (4 body, 7 asistencí). Proti Pardubicím jsme navíc minuli pouze 2 z 19 trestných hodů a skončili jsme tudíž s 89% procentní úspěšností. Stejně čistou hlavu si snad udržíme i do dalších utkání.

Dalším nejbližším utkáním je pohárový zápas v Levicích, kam se vydáme už v úterý třetího prosince. Tentokrát se však jedná o Alpe Adria pohár.