Není to vítězství, které by člověk čekal, ale počítá se. Náš rival ze skupiny Alpe Adria poháru tým KD Hopsi Polzela na poslední chvíli nečekaně odvolal plánované středeční utkání a daroval nám tak kontumační výhru poměrem 20:0. Hráči si sice ve středu nezahrají, ale zato se mohou pečlivě připravit na odvetu v Levicích začátkem prosince.

Když Jakub Jokl v neděli večer říkal, jak hráči na hřišti nechají všechno a věřil, že se týmu podaří zvítězit, netušil, že Slovinci za několik hodin středeční duel odřeknou. Nebyl ovšem daleko od pravdy. Brnu se skutečně podařilo zvítězit, jen nemohlo na hřišti ukázat své nasazení. Co vedlo Polzelu ke zrušení naplánovaného duelu dva dny před zápasem? Jiný zápas. “Omlouváme se, ale nemůžeme odehrát středeční utkání, protože máme den před tím vlastní pohárový zápas,” napsal předseda slovinského klubu Matej Jelen. Navrhli jsme, že může poslat své juniory či hráče, kteří nedostávají velký herní prostor nebo zápas přeložit na čtvrtek večer. Odmítl. Za náhlou změnu tak musí Polzela zaplatit, a to nejen kontumační prohrou 0:20, ale navíc i absencí bodu za prohru.

S bilancí 1:2 se tak posouváme na třetí místo před Slovince. Další pohárová výzva náš čeká v úterý třetího prosince, kdy vyjedeme na odvetný duel do Levic. Snad se nám podaří vyhrát i bez kontumace a vrátit Slovákům tříbodovou prohru z nedávného střetu v Brně.