Tahanice v Hradci Králové neskončila v náš prospěch a nezachránilo by nás ani kdyby Lukáš Stegbauer vypustil svoji poslední střelu včas. Pouhé dva body chyběly k příznivějšímu výsledku, ovšem realita je taková, že se i od Sokolů vracíme s prohrou.

Utkání se přelévalo už od začátku. Na úvodní proměněnou střelu Stamenkovice hbitě odpověděl Petr Heřman a s hradeckým týmem jsme se po každém koši vyměňovali ve vedení. Po čtyřech minutách se trojkou poprvé prosadila naše nová posila Davell Roby a o minutu později si bez jakékoliv změny skóre připsala další koš, kterým nás posunula do tříbodového vedení. Roby evidentně inspiroval svého spoluhráče Lukáše Stegbauera, jenž rovněž ukázal svoji střeleckou zdatnost, jen v opačném pořadí, a posunul stav na 12:17 v náš prospěch. Další tři minuty jsme se bohužel nemohli trefit a soupeř nás dotáhl, ba dokonce o bod předběhl. Jakub Jokl si to ovšem nenechal líbit a nejprve střelou ze střední vzdálenosti a následnou smečí několik vteřin před koncem čtvrtiny dal jasně najevo, že Brno chce vést. Ve druhé periodě zahájili domácí střeleckou palbu a třemi proměněnými trojkami v řadě si vzdali vedení zpět. Tentokrát to byl Radek Farský, kdo zdatně odolával a jako vzkaz Sokolům poslal hned dvě proměněné tříbodové střely. Minutové tahanici opět následoval brněnský výpadek, tentokrát v podobě čtyř minut bez bodů. To samé se ovšem nedá říct o Hradci, který naší impotence využil sérií 10-0. Brno tak čekalo dotahování osmibodového manka, které do konce první poloviny stáhlo jen na pět bodů (40:45).

Stahování však pokračovalo i po přestávce a díky dalším přesným střelám Farského s Joklem jsme hned během minuty vyrovnali. Uplynuly teprve dvě minuty třetí čtvrtiny a domácí čekala odplata za jejich předchozí útěk naší sérií 10-0. Výběr hradeckého trenéra Peterky ovšem zvládl následný návrat lépe než my dříve v utkání a zejména kvůli naší další, tentokrát pětiminutové, střelecké odmlce skončila třetí hrací část poměrem 62:59 k radosti domácích fanoušků. Poslední desetiminutovka pak nabídla souboj o vše. Sokoli si dlouho drželi mírný náskok, který jsme se neúnavně snažili zlomit. Až v poslední minuta nás díky proměněným šestkám Stegbauera přiblížila na dvoubodový rozdíl a po minuté střele Lošonského vznikla šance na zkrácený útok zakončující utkání. Byl to opět Stegbauer, který vyslal poslední projektil na soupeřovu obroučku. Bohužel až po závěrečném klaksonu a, jak poté ukázal míč, nepřesně. Obdrželi jsme tak další těsnou a nelehkou prohru a do druhé poloviny sezony kráčíme bez vyhraného zápasu.

Zatímco za dva body jsme měli statisticky velký náskok (54 % ku 37 %), tříbodová úspěšnost se zase víc dařila soupeři (42 % oproti našim 36 %). V Hradci nám ovšem opět spadla v poslední době vydařila střelba z čáry trestného hodu (45 % ku 75 %). Asistence, ztráty i zisky byly vyrovnané, soupeři jsme ale nestačili na doskoku (36 ku 42). Zároveň Sokoli lépe bránili střelce (6 bloků oproti našemu jednomu).

Z domácích mezi bodující hráče patřili: P. Sedmák (19 bodů, 2 bloky), O. Peterka (19 bodů), P. Lošonský (16 bodů, 9 doskoků), P. Stamenkovic (13 bodů, 7 asistencí, 2 bloky), D. Tresač (7 bodů), D. Pekárek (3 body) a P. Andres (1 bod). L. Kantůrek pak sice nebodoval, ale rozdal 3 asistence.

Naším střeleckým tahounem byl Radek Farský, jenž nasbíral 22 bodů se 100% střelbou za dva body. Následovali ho Lukáš Stegbauer se 17 body, Bryan Smithson s 12 body a 9 asistencemi a Jakub Jokl rovněž s 12 body, ale navíc 8 doskoky. Dále se prosadil Davell Roby, který měl 7 bodů a 3 zisky. V neposlední řadě přispěli také Petr Heřman, Filip Novotký a Andraž Kavaš, jež si všichni připsali po 2 bodech.