Blíží se poslední utkání první půli letošní sezony a nám se naskýtá šance zakončit ji vítězně. V pátek 22. listopadu se vydáme do Hradce Králové, kde se v 19.00 postavíme tamějším Sokolům. Zlomíme kletbu a konečně vyhrajeme? Nebo i do druhé poloviny vykročíme s nulou na kontě? Páteční duel rozhodne.

Loňský nováček v nejvyšší soutěži Hradec Králové se ve své ligové premiéře hledal. Za loňskou sezonu se mu na soupisce objevilo dohromady osmnáct hráčů. Letos už se ustálili na dvanácti. Po předchozí sezoně odešli rozehrávači Marko Rikalo s Janem Mrázem, perimetroví Charles Marqurdt, Bryce Canda, Dušan Pandula a Martin Kolář. Nezůstali ani vysocí Jan Jiřiček, Tobiáš Mikula, Tomáš Hampl, Libor Švandrlík či Dominik Štěpán. Zbylé hráče pak nově doplnil mladý rozehrávač Lukáš Kantůrek, kterému z křídla pomáhá David Pekárek obohacený o zkušenosti ze zahraničí. V neposlední řadě přišel také srbský Dorde Tresač na perimetr. Hradecký klub dnes ovšem ohlásil pro nás nepříjemnou novinku – novou posilu. Do pátečního duelu by tak už mohl nastoupit více než dvoumetrový Američan Harold Ridgeway, který za sebou má  angažmá v australské semi-profesionální lize QBL. Klub si od něj slibuje zejména výpomoc v obraně a pod košem.

Královští Sokoli loni skončili na posledním místě a v baráži se sotva udrželi v KNBL. Letos ovšem začali lépe a ještě před polovinou soutěže už mají dvě výhry, tedy o jednu méně než po konci uplynulé základní části. Nejprve se jim doma podařilo porazit Kolín o jedenáct bodů a po prohře s Děčínem pak venku bodovali i v Ostravě. My jsme se s hradeckým celkem střetli minulou sezonu pouze dvakrát a hned v prvním utkání Brno zaváhalo, na cizí palubovce padlo o pět bodů. V domácím prostředí jsme si však vychutnali pomstu a dvanáctibodovým rozdílem si zajistili vítězství. Jedenácté kolo je tím závěrečným v první polovině sezony a nám se tak s Hradcem naskýtá poslední možnost zakončit prvních jedenáct kol s výhrou. Soupeř užsice vítězství má, ale je na tom s bilancí stejně jako Ostrava a Kolín a páteční výhra by je tak mohla posunout až na devátou příčku.

Plán je jasný. Vyvarovat se výpadkům a zejména dobře bránit. Ani přes současné nízké umístění Hradce však nebude páteční zápas jednoduchý. “V pátek nás čeká tým překypující zkušeností v podobě základní pětky, doplněný o dravé mládí. Bude to pro nás těžké utkání, v němž chceme navázat na pasáže, jež nás zdobily v posledních zápasech. Naopak se chceme vyvarovat hluchým minutám, které nás poté stojí lepší výsledky. Hradec má dobrý útočný talent, všechno tudíž bude záležet na naší obraně. Jedině tak můžeme pomýšlet na úspěch v utkání,” popsal jasně herní cíle trenér Lubomír Růžička stále čekající na první výhru se svým novým klubem.

Staronová brněnská posila Davell Roby kromě prvního vítězství vyhlíží také první ligový zápas. A je připravený vydat ze sebe vše, aby v důležitém duelu svému týmu pomohl ke šťastnému zakončení první půle sezony. “Čeká nás zajímavé utkání, protože jsme se s Hradcem v této sezóně ještě nepotkali. Vzhledem k naší blízkosti v umístění bude páteční zápas důležitějším než všechny ostatní. Zároveň vyhlížíme svoji první výhru a chceme konečně otočit dosavadní vývoj sezony. Trenér nás na Hradec dobře připravil a už je jen na nás, abychom vybojovali vítězství,” prohlásil odhodlaně křídelník, jenž se s Brnem minulou sezonu probojoval na historické příčky.

Sledujte i vy důležité páteční utkání v Hradci a držte nám palce. Když ne přímo v hale, tak alespoň na dálku přes web TVCOM. Jedeme to konečně zlomit!