CZ/EN MMCITÉ1 BASKET BRNO : BK PATRIOTI LEVICE 78:81 (23:25, 42:42, 56:64)

První poločas byl velice vyrovnaný. I přes suverénní začátek Levic v prvních dvou minutách sérií 7-0 jsme se rychle dostali zpět do utkání a tři minuty před koncem první čtvrtiny byl stav vyrovnaný. Kvůli proměněnému koši rozehrávače Hota a následnému trestnému hodu se hosté dostali do mírného vedení a my jsme tak do další periody pokračovali s dvoubodovou ztrátou. I v následujících deseti minutách bylo utkání vyrovnané. Oba týmy proměňovaly koš za koš a fanoušci tak mohli sledovat divácky velmi atraktivní zápas. Do druhého poločasu se však šlo stejně jak se začalo – vyrovnaně.

Když se hráči vrátili zpět z šaten, Levice se chopily příležitosti a pomalu si vybudovali osmibodový náskok, jenž si udrželi až do konce třetí čtvrtiny. Záleželo až na poslední periodě, kdo odejde jako vítěz a kdo jako poražený. Neuplynulo ani šest minut a dohnali jsme krok Levických. Od pohraničních sousedů nás tak tři minuty před koncem utkání dělily pouhé dva body. Bohužel se nám nepodařilo mírný rozdíl prolomit a také kvůli Hotovým koncovým šestkám jsme nakonec prohráli. Levice si tak odvezli svoji čtvrtou výhru v Alpe Adria poháru a posunuly se na první místo skupiny B.

Michal Madzin, head coach of BK Patrioti Levice: Věděli jsme, že nás v tomto zápase nečeká nic lehkého. První věcí byla cesta a tou druhou že, domácí tým, z těch utkání, které jsem měl možnost vidět, hraje skutečně dravě a agresivně. Když se mladí hráči trefí, je velmi těžké je ubránit. Jsem rád, že jsme si díky zkušenostem a na konci i štěstí udrželi vedení, které jsme měli. Na druhou stranu jsme si asi čtyřikrát vybudovali vedení, někdy skoro až dvojciferná, která jsme mohli trochu rozumněji kontrolovat a udržet.”

Lubomír Růžička, head coach of mmcité1 Basket Brno: Blahopřeji Levicím, trenérovi i Šimonovi k vítězství. Jsem zklamaný, protože si myslím, že tento zápas neměl být o naší ztrátě jedenácti bodů v jeden moment, kdy jsme to museli přerušovat oddechovými časy. Sráží nás velké mentální chyby a výpadky. Kladu důraz zejména na obrannou činnost. Dostali jsme jednaosmdesát bodů a jen z hlavy můžu vyjmenovat dvacet bodů, které přišly po individuálním rozhodnutí, kdy hráč nesplnil věc, kterou jsme si řekli. Najednou se rozhodl pro předskok, když měl hrát něco jiného, nebo převzal hráče, když ho převzít neměl nebo se rozhodl pro zdvojení u clony na straně, když ho měl udělat při cloně nahoře. A z toho pořád dostáváme koše. Pořád slyším: ‘Ajo! Moje chyba.’ To jsou zkušenosti, které kluci musejí získávat a vstřebávat. V koncovce jsme nedali trestné hody, máme je zase pod šedesát procent, což je zalamující. Velkým pozitivem byl ale výkon Davella Robyho a jeho příchod do družstva – pět asistencí, osmnáct bodů, nějaké doskoky. Je to hráč, který nám velmi výrazně pomůže. Ještě jednou blahopřeji Levicím a přeji jim šťastnou cestu domů.”

Šimon Krajčovič, player of BK Patrioti Levice: Žádný zápas venku není jednoduchý a to jsme věděli i při cestě sem. Trochu nás sráželi naše herní výkyvy, kdy jsme mohli odskočit na větší bodový rozdíl. Hloupími chybami jsme zápas ale nechali dojít do vyrovnané koncovky, kde už se mohlo stát cokoliv. Dvěma důležitými obranami na konci jsme ho pak zvládli a máme velmi důležité vítězství. Držím Brnu palce a my se jdeme soustředit na sobotu.”

Filip Novotný, player of mmcité1 Basket Brno: Taky Levicím gratuluji k vítězství. Ve třetí čtvrtině bohužel přišel výpadek. Bylo tam hodně chyb. Dokázali jsme se poté vrátit do vyrovnané koncovky, kterou jsme ale nezvládli. Musíme se připravit na páteční zápas a pokusit se urvat první vítězství s Hradcem.“

Brno: Roby 18, Smithson 17, Jokl 10, Kavaš, Novotný (oba 8), Nehyba 6, Kozina 4, Stegbauer 3, Farský 2.
Levice: Perovič 16, Bojanovský 14, Hot 12, Krajčovič, Hill (oba 10), Kirves 8, Juríček 6, Žiak 5.

The first half of the game was really tied. Even though Levice went on a 7-0 run in the first two minutes, we got back on track and three minutes were almost tied three minutes before the end of the first quarter. Because of Hot’s and-one, we lost our small lead and continued to the next period with a two-point deficit. Even there the game was tied. Both teams were exchanging a bucket for a bucket and the fans had a nerve wrecking tied game to watch. The first half then ended the same way it began – with no one in the lead.

When the players came back from their locker rooms, Levice grabbed their opportunity and slowly built up a solid eight-point lead which they held on to until the end of the third quarter. In was up to the last period to decide who shall be the winner and who the looser. It took no more than six minutes for us to catch up with Levice’s pace and we were losing by just two points three minutes before the end of the game. Unfortunately, we were unable to break through that small deficit and therefore we, also because Hot’s final free throws, we ended up losing. Levice took their fourth win and jumped to the first place of the group B.

Michal Madzin, head coach of BK Patrioti Levice: “We knew that this game was not going to be easy. First of all, because of the long trip. Second of all, based on the matches I saw, Brno plays aggressively. When their young players are hitting shots it is really hard to guard them. I am glad that we held on to our lead, thanks to experience and also luck. On the other hand, we had a great lead like four times and we could have take a better control of that. Sometimes it was almost double figure lead so we could have held on to it.”

Lubomír Růžička, head coach of mmcité1 Basket Brno: “Congratulations to Levice, their Coach and Štěpán for the win. I am disappointed because the game was not supposed to be based on our eleven-point deficit at one point when we had to interrupt it with a time-out. We have a big problem with our mental mistakes and blackouts. I focus on defense. We received eighty-one points today and just from my memory, I can give you examples of twenty points we got because of an individual decision of a player where he did not do the thing I told him to. Someone did not play contain when they were supposed to, someone switched when they should not or someone decided for a double team on side when they should have played it on the top. We get buckets from these situations all the time and the only thing I hear is: ‘Oh! Sorry, my bad.’ These situations are experiences that young players need to get and learn from. Also, we did not make free throws at the end and we are below the sixty percent mark again which is bad. One thing I liked was the performance of Davell Roby in his first match after joining the team – five assists, eighteen points, some rebounds. He as a player will help us a lot. So congratulations to Levice once again and I wish them safe trip back home.”

Šimon Krajčovič, player of BK Patrioti Levice: “No game on a foreign ground is easy and we knew it while coming here. Our unstable game played a role. We could get in a bigger lead but because of our stupid mistakes there was a close game on the line at the end and anything could have happened. We got through it, especially thanks to our final two good defences, and are bringing back an important win. Good luck to Brno and we are moving forward to our game on Saturday.”

Filip Novotný, player of mmcité1 Basket Brno: “Congratulations to Levice as well for the win. We had a blank space in the third quarter with a lot of our mistakes. Fortunately, we did come back and play a tied final minutes of the match. But we did not execute well and lost. We have to get ready for our Friday match against Hradec and finally get our first win.”

Brno: Roby 18, Smithson 17, Jokl 10, Kavaš, Novotný (both 8), Nehyba 6, Kozina 4, Stegbauer 3, Farský 2.
Levice: Perovič 16, Bojanovský 14, Hot 12, Krajčovič, Hill (both 10), Kirves 8, Juríček 6, Žiak 5.