Máme před sebou další pozdní, tentokrát úterní, utkání. Od 20.00 odstartuje druhý zápas Alpe Adria poháru proti týmu Patrioti Levice. Na chvíli si odpočneme od zatím smolné Kooperativa NBL a pokusíme se spravit si chuť zápasem se sousedy. Poprvé v této sezoně se také ukáže staronová posila Davell Roby.

Levičtí Patrioti si ve Slovenské basketbalové lize drží kladnou bilanci 5-4 a náleží jim čtvrté místo z celkově devítičlenné tabulky. Se třetím Lučencem a pátou Prievidzou navíc mají stejný výsledek. Důležitější je však jejich bilance v Alpe Adria poháru, kde zatím stojí na druhém místě naší společné skupiny B. Brňané jsou momentálně na posledním místě, protože jsou sami, kdo odehrál pouze jediný zápasem. A to nejen ve skupině, ale v celém poháru. Svůj rest už ovšem doháníme a právě úterní duel rozhodne jestli se prozatím usadíme na třetím nebo čtvrtém místě skupiny. Aktuálně třetí slovinský tým Hopsi Polzela prohrál všechny ze tří odehraných utkání a jsou před námi jen díky počtu zápasů.

Sousedé z Levic pro nás nejsou žádnými nováčky, střetli jsme se totiž už v přípravě při Golden Eagle poháru právě v Levicích. Tehdy jsme sehráli poslední utkání turnaje a padli poměrem 65:74. Od přípravy však uplynula dlouhá doba a Patrioti za sebou mají čtyři středoevropské duely. Porazili Hopsi o deset bodů a vyhráli také v odvetě na domácí palubovce. Podobný výsledek zaznamenali i s nám známými gmundenskými Labutěmi, s nimiž ovšem v Rakousku prohráli o jedenáct bodů a až na druhý pokus je doma zdolali poměrem 82:75. Stejně jako Levice i my jsme v první zkoušce nestačili na Gmunden a doufejme, že stejně jako Levice budeme pokračovat úspěšně. Musíme si ovšem pohlídat jejich nejlepší hráče, kterým je například černohorský rozehrávač, a vedoucí skórer s téměř 16 body na pohárové utkání, Amin Hot. Právě on také průměrně rozdává nejvíc asistencí – 6. Pod košem nám pak dá zabrat 217 centimetrů vysoký Slovák Boris Bojanovský, jenž vede doskoky s průměrem 5 na zápas.

Jakkoliv nepříjemná může být naše bilance v domácí lize, středoevropský pohár je něco jiného. Prohráli jsme pouze jedno utkání a to těsně. Asistent trenéra Martin Vaněk proto drží hlavu nahoře a chce vidět Brno vyhrát. “Do zápasu s Levicemi jdeme po sérii několika porážek, ale v přípravě jsme s nimi odehráli vyrovnaný zápas. Věříme proto, že v domácím prostředí Levice porazíme,” netajil své odhodlání Vaněk.

Naposledy byla ve středu ve 20.00 proti Opavě plná hala, tak ji pojďme zaplnit i tentokrát. Těšíme se na vás! Bez vás to nezvládneme! A pokud byste si náhodou neudělali cestu do kampusu, můžete utkání alespoň sledovat živě z domu. Na naší Facebookové stránce před začátkem utkání najdete odkaz.