Nastřílená stovka a výhra o více než čtyřicet bodů. To byl poslední domácí zápas našeho sobotního soupeře – BK Olomoucko. Tentokrát však poslouží domácí palubovka ve prospěch nás a uvidíme, co se v sobotu v 19.00 stane. Právě tehdy se totiž spustí časomíra utkání desátého kola v bohunickém kampusu.

Olomoucký celek udržel českou osu mladých hráčů se zkušenými veterány jakými jsou Michal Norwa a Lukáš Palyza. Opustily je však zahraniční posily. Odešli totiž slovinští rozehrávači Jan Močnik s Jurem Pelkou a ani chorvatský pivot Josip Mikulic neprodloužil smlouvu. Sbohem řekli Kanaďan Xavier Smith s vlasatým Američanem Thomasem Dunansem. A ztráty nezůstaly jen u cizinců, protože z Olomoucka přešel Petr Bohačík a skončil Michal Křemen. Klubu se podařilo udržet akorát amerického Javonteho Douglase, který ovšem loni průměroval téměř 21 bodů a 10 doskoků na zápas. Celek z Prostějova však neotálel a přivedl jak dvě zahraniční posily, tak Čechy. Douglase nově doplňují perimetrový Američan Malik Morgan s bosenským pivotem Igorem Josipovičem. Důležitá posila nastupuje na rozehře v podání navrátivšího se Radovana Kouřila a v Olomoucku našel nový domov také bývalý Brňan Viktor Vašát. Seznam posil pak uzavřel mladý pivot Dominik Štěpán, který se zatím výrazněji neprosadil.

Náš vzdálenostně nejbližší soupeř v soutěže zatím okupuje páté místo tabulky, kde také loni po základní části skončil. S bilancí 5:4 je za prvním Nymburkem, pak Opavou, Pardubicemi a Svitavami, které mají odehraný zápas navíc. V zatím třech odehraných venkovních zápasech se Hanákům příliš nedařilo. Nejprve padli v Ústí o tři body, načež si potom spravili chuť dvacetibodovou výhrou v Pardubicích. Při posledním výjezdu však okusili tvrdou porážku v Kolíně, kde padli poměrem 82:58. A i tento smutný návrat Olomoucka z Kolína ukazuje, že se může stát cokoliv. Co se týče Brna, nám se stále nedaří vyměnit nulu za jedničku v kolonce výher. Ani od jednoho z lídrů tabulky jsme v posledních utkáních neukradli vítězství a po devíti kolech zůstáváme poslední.

Skóre Hanáků z posledního kola neminulo ani trenéra Lubomíra Růžičku, který chce, aby si hráči vzali ponaučení z duelu s Opavou. “V sobotu nás čeká Olomoucko. Tým, který na své palubovce v posledním kole rozstřílel Ostravu. I přes absenci Douglese mají pořád ve svém středu zkušené hráče v čele s dvojicí Kouřil-Palyza. Bude na nás se co nejlépe připravit a předvést lepší výkon, než ve druhém poločase proti Opavě,” řekl Růžička k sobotnímu večernímu utkání.

Hráči jsou odhodlaní poučit se z dosavadních neúspěchů. Důležité bude zejména vyvarovat se hluchých míst, kdy se týmu nedaří. “Sobotní utkání proti Olomoucku je pro nás novou příležitostí odvést na hřišti dobrou práci a konečně vyhrát před našimi fanoušky. Musíme se plně koncentrovat celých čtyřicet minut a hrát bez mentálních výpadků. Pokud tohle všechno zvládneme, v sobotu můžeme uspět,” prohlásil namotivovaný rozehrávač Bryan Smithson.

Tentokrát se hraje o víkendu a o hodinu dříve. No a jak lépe strávit sobotní večer než pořádným sportovním zážitkem? Nijak. Proto přijďte v 19.00 do Haly míčových sportů v univerzitním kampusu a podpořte nás stejně jako ve středu, kdy byla skvělá atmosféra. Bez vás to nezvládneme! A pokud byste náhodou nemohli, nezapomeňte zápas alespoň sledovat na webu TVCOM.