Tým dosud nepolíbený výhrou vyzve téměř neporažené. O čem je řeč? O zápase s BK Opava. Ve středu ve 20.00 odstartuje poslední neodložený duel devátého kola KNBL, kdy se utkáme s východními hosty. Pokusíme se tak Opavě vrátit porážku z předsezonní přípravy.

Opavský klub se rozhodl jít téměř totožnou cestou, jako minulou sezonu. A to i přes vypadnutí po těsném boji s Děčínem ve čtvrtfinále. Jedinou změnou, která zasáhla soupisku, byl návrat rozehrávače Radovana Kouřila do svého předchozího působiště – Prostějova. Volné místo po Kouřilovi momentálně plní Vojtěch Bratčenkov, který dříve v Prostějově také strávil značnou část své kariéry. Do Opavy však přišel z Kolína.

I přes tabulkově nevydařenou loňskou sezonu však vedení ví, co dělá. Opavané zůstávají u podobné sestavy už delší dobu a zatímco v uplynulé sezoně pokračovali do neúspěšného čtvrtfinále z šestého místa, o sezonu dříve hráli finále s Nymburkem. Také letos začali velice slibně a po osmi kolem mají jen jednu prohru – opět s Nymburkem. Ani v jednom z vyhraných utkání neklesli pod rozdíl dvaceti bodů a průměrně porážejí soupeře více než šestadvacetibodovými debakly. Do opavské sbírky skalpů tuto sezonu patří například děčínský, pardubický, ústecký nebo pražský. Bodovými tahouny Slezanů jsou pak Jakub Šiřina s 23 body na zápas, Václav Bujnoch se 14 body na utkání a Martin Gniadek s průměrem 12 bodů.

Naši basketbalisté měli letos více než pestrou přípravu a střetli se mimo jiné také se svým středečním soupeřem. Na zářijovém turnaji ve slovenských Levicích jsme Hraničáře vyzvali hned jako první. Brněnská soupiska obohacená mnohými nováčky se sehrávala a padla tak poměrem 97:70. I za tak krátkou dobu, která uplynula od posledního vzájemného střetu jednadvacátého září, už se ale v našem týmu vyměnili hráči. Po brzkém odchodu pivota Richarda Körnera jej zastoupil Andraž Kavaš a zatím stále na zkoušce je u nás Pape Diatta. Opava žádné nečekané změny neučinila.

Na rozdíl od ostatních utkání devátého kola se to brněnské rozehraje až v osm hodin večer. Pozdní hodina však nic nemění na naší přípravě a plánu. “Ve středu nás, v trochu netradičním čase, čeká zápas s Opavou, která od začátku sezony hraje velice dobrý basketbal. V přípravě jsme se s nimi utkali, což by pro nás mohlo být drobnou výhodou. Klíčovým hráčem Opavy je Jakub Šiřina, který hraje ve skvělé formě a pokud chceme uspět, musíme jej zastavit. Kromě toho bude také důležité limitovat naše ztráty na útočné polovině,” shrnul podstatné informace o středečním duelu asistent trenéra Martin Vaněk.

Zatímco většina hráčů zná opavský tým z přípravy či minulé sezony, Papeho Diattu, který do Brna přijel později, čeká proti žlutomodrým premiéra. “Soustředíme se na sebe, abychom se každý den zlepšovali. S Opavou budu hrát poprvé, ale slyšel jsem o nich samé dobré věci. Je to kvalitní tým, nicméně opakuji, že jde o nás. Chceme odvést dobrou práci a celých čtyřicet minut dělat to, co máme. Jedině pokud se budeme držet trenérova plánu, můžeme doma proti Opavě uspět,” předvídal Diatta, co na palubovce rozhodne.

Jakkoliv pozdě odehrajeme utkání s Opavany, budeme vás potřebovat. Není totiž nic horšího, než zápas bez fanoušků. Proto přijďte a pomozte nám v boji proti svěřencům trenéra Czudka. Loni jsme je doma porazili, tak proč to letos nezkusit znovu? Těšíme se na vás ve středu ve 20.00 v hale v univerzitním kampusu. A kdybyste náhodou nemohli přijít, sledujte nás alespoň z domu na webu TVCOM.