Výpadek z přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny spojený s ostravským faktorem Bohačíkem nás stál osmé kolo KBNL. Byť se domácí nedostali na hranici sta bodů, nedařila se nám obrana a ani přes snahu v posledních minutách jsme nepříjemný vývoj zápasu nezvrátili.

Utkání v ostravském Tatranu jsme odstartovali vyrovnaně. Po prohraném rozskoku zaznamenal první zápis do tabulky střelců Zdeněk Nehyba svým úspěšným tříbodovým pokusem. S domácími jsme si vyměňovali koš za koš a nikdo nebyl schopný hned ze začátku utéct do vyššího vedení. Jak my, tak Ostravané si vyzkoušeli tříbodové vedení, které ani jednomu z celků dlouho nevydrželo a první čtvrtina nakonec skončila ve prospěch domácích 28:26. I po přestávce utkání následovalo stejnou linii. Tentokrát se domácí v jednu chvíli dostali dokonce do čtyřbodového vedení, ani to však netrvalo dlouho, když Lukáš Stegbauer přesně umístil trojku do soupeřova koše. Po nesportovním faulu Zdeňka Nehyby čtyři minuty před koncem uskočila Ostrava až na rozdíl 43:38. Do konce první poloviny jsme však ještě upravili rozdíl a do šaten šli za stavu 49:48.

Po návratu na palubovku nás hned probral domácí Kammeon Halsey, jenž po pěti vteřinách skóroval za dva body. Naneštěstí nebyl jediným a Ostrava využila našeho útočného neúspěchu a menší sérií 6-0 se dostala do sedmibodového manka. Zakročila však dvojice Farský-Jokl, která nás vrátila zpět na rozdíl dvou bodů. Po šesti minutách jsme zejména díky Andraži Kavašovi vyrovnali a nikdo by nečekal, že se do konce čtvrtiny výrazněji propadneme. Domácí kanonáda 13-5 v posledních minutách třetí periody však znamenala, že nás v poslední desetiminutovce čekalo dotahování osmibodové propasti. Pokud se nám po poločasové přestávce nedařilo, výpadek na začátku čtvrté čtvrtiny se hodil ještě méně. Podařilo se nám bodovat až po třech minutách, kdy už domácí vedli 75:62. Ani smeč Petra Bohačíka nám nepomohla v naději a odhodlání a neustále jsme se točili kolem čtrnáctibodového rozdílů, který se nám nedařilo výrazněji prolomit. Dvě minuty před koncem jsme vykřesali jiskru naděje, když na tabuli svítilo skóre 90:83. Finální překvapení se ovšem nekonalo a svěřenci trenéra Bálinta ještě šestkami stanovili výsledné skóre 99:89. I po výjezdu do Slezska a osmi kolech tak stále hledáme první vítězství.

Z hlediska úspěšnosti se tentokrát otočily karty. Zatímco za dva body jsme na tom s Ostravany byli téměř stejně (51 % ku 55 %), tříbodová střelba se nám nedařila (35 % ku 50 %). Naopak z čáry trestných hodů jsme na východě bodovali často (80 % ku 66 %). Zaostávali jsme ovšem na doskoku (33 ku 42) a i v týmovosti jsme byli mírně pozadu (24 ku 29). Od soupeře jsme ale získali víc míčů (8 u 2).

Z našich basketbalistů se nejvíc prosadil Brian Smithson, který nastřílel 22 bodů, rozdal 9 asistencí a získal 2 míče. Těsně v závěsu za ním skončil Radek Farský, jenž měl 18 bodů. Přes desetibodovou hranici se dostali také Jakub Jokl, Lukáš Stegbauer a Andraž Kavaš, kteří všichni posbírali 11 bodů (Stegbauer navíc s 10 doskoky a 2 zisky). Bodovali také Zdeněk Nehyba s 8 body nebo Jan Kozina s Filipem Novotným, kteří oba zaznamenali 4 body (Kozina navíc s 6 asistencemi).

Z domácích skórovali téměř všichni: K. Holsey (24 bodů, 8 doskoků), J. Newkirk (23 bodů, 8 asistencí), P. Bohačík (19 bodů, 17 doskoků, 7 asistencí), M. Nábělek (11 bodů), R. Pumprla (8 bodů), J. Pálenik (7 bodů), D. Lukáč (5 bodů) a J. Koloničný (2 body).