Vyrovnaný stav. Kdo dá koš, vyhraje. Vaněk míjí, Jimramovský míjí, Šír míjí. Žabiny se po ztrátě ujímají míče. Galíčková rozehrává ze středu a střílí dalekosáhlou trojku. Proměňuje. Takto vypadaly poslední okamžiky utkání mezi dvěma brněnskými generálními manažery na brněnském výstavišti. Tým manažera Radka Šíra, tažený Kateřinou Galíčkovou, si odnesl těsné vítězství 10:9.

Po představení hráčů obou týmu už komentátor David Nekvinda na nic nečekal ve spolupráci s rozhodčím Ivem Melichárkem odstartovali zápas. Ze začátku se oba týmy rozehřívaly a nebyly střelecky příliš úspěšné. Počáteční nervozitu prolomila jako první hráčka Žabin Kateřina Galíčková, která proměnila trojku, tentokrát za dva body. Za nás se jako první prosadil asistent trenéra Martin Vaněk, jenž Basketu Brno dvojtaktem připsal jeden bod. I přes blok našeho technického vedoucího Oldřicha Breicetla na spolumajitele Žabin Petra Bažíka zvýšila opět Galíčková dalekou střelou zpoza oblouku. Tou dobou už vedl soupeř 4:1. Předchozí blok tentokrát oplatil manažer Radek Šír na Vaňka, což asistenta trenéra netrápilo a následně připsal další bod na konto našeho týmu. Jako další se poprvé trefil také Filip Jimramovský, a hned z dálky za dva body. Bylo vyrovnáno. Jimramovský poté zavazováním tkaničky pozastavil utkání, čehož všichni účastníci využili ke krátkému oddechu. I po obnovení jsme si udrželi získané momentum a Vaněk navázal na manažera, když proměnil těžkou střelu z dálky za dva body. Bylo to ale opět Galíčková, kdo okamžitě odpověděl svojí dvojbodovou střelou a posunula tak skóre na 6:6. Tuto smršť dalekonosných střel přerušil neúspěšný úsek, kdy se ani jednomu z týmu nedařilo vstřelit další důležitý koš. Šír však využil sílu pod košem a proměnil. Pod košem ovšem bodoval i Breicetl a za stavu 7:7 si hluboce dýchající Vaněk vzal oddechový čas. Krátké pozastavení herního rytmu mu evidentně prospělo, protože následně proměnil dalekou střelu, bohužel pouze za jeden bod. Podruhé už se nestrefil, ale další posun ve skóre si vynutil Breicetl důležitým doskokem a dalším košem. Komentátor hlásil 9:7, když si tentokrát oddechový čas vzal Šír, který jej využil k taktické přípravě. Tým Žabin po návratu odclonil Galíčkovou bez míče, jež přesnou střelou vyrovnala na 9:9. Oba týmy si pod tlakem nervozity vystřídali nepřesné střely. Vaněk se při našem posledním útoku bohužel nepochopil s Breicetlem a přihrávka skončila v rukou soupeře. Galíčková poté při rozehře vyslala míč z velké dálky zpoza dvojbodového oblouku a ukázala, proč byla druhou nejlepší střelkyní Olympiády dětí a mládeže. Míč propadl síťkou a tým Radka Šíra nás těsně porazil poměrem 10:9.

Nejlepší střelec našeho týmu Martin Vaněk měl ze zápasu i přes porážku dobrý pocit. Uznal také kvalitu Galíčkové, která nastřílela devět z deseti soupeřových bodů. “Odehráli jsme dobrý zápas, nakonec rozhodovala poslední střela. V jeden moment jsme vedli devět-sedm, pak jsme ale nedali nějaké střely, já jsem udělal ztrátu a dostali jsme trojku. Rozhodla to Galíčková. Kateřina je vice mistryní světa ve tři na tři, takže toho má nastřílené a nahrané mnohem víc než my. Je to šikovná hráčka vychovaná v Žabinách, čili není náhoda, že nám dala tolik bodů. To se stává,” hodnotil netradiční utkání Vaněk. I přes rivalitu na hřišti se na sebe hráči a hráčka po konci zápasu usmívali. A sázka je sázka, takže Filip Jimramovský zaplatí večeři jak pro své hráče a vedení klubu, ale hlavně pro Žabiny Brno.

Body: Galíčková – 10, Vaněk – 5, Jimramovský – 2, Breicetl – 2, Šír – 1