Oba basketbal umí a oba jsou soutěživí. Jak manažer klubu mmcité1 Basket Brno Filip Jimramovský, tak manažer ženských Žabin Brno Radek Šír si vybrali dva spoluhráče a v neděli 10. listopadu v 11.00 poměří síly na festivalu Life! v pavilonu Z na brněnském výstavišti. Poražený zaplatí večeři pro oba kluby.

Když náš manažer vyzval Radka Šíra netušil, do jak velké akce ho PR vedoucí Jakub Mikšovský vtáhl. „Zápas vznikl z iniciativy Kuby Mikšovského, který chtěl klasickou autogramiádu našich hráčů, a Sportlife obecně, ozvláštnit něčím speciálním. Myslel jsem, že si půjdeme ze srandy zahrát tři na tři. Nečekal jsem, že z toho společně s Žabinami udělají akci s takovým dosahem. Teď to vnímám jako závazek,” smál se Jimramovský. Díky výsledné velikosti akce, ale také své soutěživé povaze hodná Jimramovský se svým týmem ukázat výkon, za nějž se nebudou muset stydět. “Doufám, že se bude kvalita hry odvíjet od úsilí, které věnujeme organizaci a odehrajeme dobrý zápas,“ zmínil také na konto soupeře a svého kamaráda Radka Šíra.

Manažer Žabin pocítil stejný šok jako jeho protějšek, když zjistil, že si nakonec nezahrají jen tak basketbal. „Netušil jsem, že bude mít zápas vlastní grafiku a budu točit videa. Nejvíc mě překvapilo, když jsme byli na utkání ŽBL v Ostravě a spousta lidí o této nedělní akci věděla,” divil se Šír po posledním zápase. I přes pojistku v případě prohry se však Šír se svými spoluhráči vidí na vršku pomyslných stupňů vítězů. “Jeden z naších partnerů mi nabídl uspořádání večeře, pokud bychom prohráli. Věřím, že to nebude potřeba. A co se hry týče, myslím, že nás čeká rychlý zápas, kde jako první nastřílíme deset bodů,” řekl manažer Žabin bez známky strachu.

Za náš klub po boku Filipa Jimramovského nastoupí asistent hlavního trenéra Martin Vaněk a technický vedoucí Oldřich Breicetl, který zajišťuje chod domácích zápasů. Na druhé straně je čeká tým Radka Šíra sestávající ze samotného manažera, spolumajitele klubu Petra Bažíka a poněkud nečekaně hráčky Kateřiny Galíčkové. Ke Galíčkové klub přistoupil vzhledem k indispozicím a zdravotním problémům ostatních členů vedení Žabin.

Na utkání tří proti třem dohlédne zkušený rozhodčí Ivo Melichárek, který se postará, aby hráči a hráčky při utkání dodržovali pravidla. O správnou atmosféru se postará sportovní komentátor David Nekvinda, jenž oznámí konec zápasu po deseti bodech jednoho z týmů. No a to nejdůležitější na konec – tým, který prohraje, pozve na večeři všechny členy jak svého, tak protivníkova klubu. Pro motivaci tedy týmy nemusí chodit daleko.

Nenechte si tedy po sobotním utkání našich basketbalistů v Ostravě ujít ani nedělní, poněkud odlehčený, střet dvou nově sestavených brněnských týmů. Těšíme se na vás v neděli 10. listopadu v 11.00 na Výstavišti Brno na festivalu Life! A pokud vás tento duel neláká, přijďte si alespoň pro podpisy naších hráčů, kteří se s vámi i rádi vyfotí. Po souboji manažerů totiž následuje autogramiáda brněnských basketbalistů. Tentokrát už těch, které znáte z palubovek.