Ostravské basketbalisty od nás dělí pouze jedna výhra a právě s nimi v sobotu poměříme síly. Oba týmy osvěžené středečními vítězstvími z Českého poháru rozehrají v sobotu v 17.30 osmé kolo Kooperativa NBL. Trenéři Lubomír Růžička se s Peterem Bálintem se poprvé střetnou na nových pozicích – Růžička v Brně, Bálint jako hlavní trenér Ostravy.

Takzvané Enháčko, neboli NH Ostrava, po minulé sezoně propustila všechny cizince. Odešli rozehrávači Milan Stanojevič se Strahinjou Stojačičem, křídelníci Justus Alleyn, Brandon Boggs a Jordan Barham a nezůstali ani pivoti Luka Zaharijevic a Nicolas Smith. Slezany opustil také Lukáš Bažant a duo mladíků Petr Martikán s Robinem Hoblíkem, kteří oba nedostali příliš prostoru. Prázdná místa zaplnili další zahraniční posily doplněné o Čechy z jiných týmů. Na postu rozehrávače nastupuje Američan Josh Newkirk a pomáhají mu americký dlouhán Kammeon Holsey s irským pivotem Johnem Carrollem. Nově do Ostravy přišel bývalý ústecký rozehrávač Filip Šmíd a Brňanům dobře známý Radek Pumprla. Tým má opět několik mladíků. Nejvýraznějším je Slovák Juraj Pálenik, jenž přišel, stejně jako trenér Bálint, z Prostějova. Soupisku pak doplňují další dva mladí hráči – Dominik Lukáč a Matěj Snopek.

Stejně jako nám se ani Slezanům zatím nedaří. Dokázali však vybojovat cennou sedmibodovou výhru na Kolínem, která je v současnosti staví na desáté místo tabulky. My naopak stále hledáme cestu k úspěchu. Ani nedávný výjezd do Děčína se přes vyrovnaný souboj nepodařil a s Nymburkem to podle mnohých bylo jasné utkání ještě před začátkem. Jak my, tak Ostravané, se však v sobotu utkáme osvěžení středeční výhrou v Českém poháru. Naši hráči odehráli jednoznačné utkání v Kutné Hoře odkud si odvezli výhru poměrem 117:38. Nejvíce se blískli Pape Diatta s 25 body a mládežnický reprezentant Jakub Nečas, který za Brno hraje Evropskou basketbalovou ligu mládeže. Ostrava zase přehrála druholigové SA IMA Brno o 46 bodů.

Trenér Růžička věří, že můžeme prolomit smolnou sérii. Nechce však hledět na nedokonalý zdravotní stav domácích. “Utkání na Tatranu bude plné otazníků. Domácí mají určité problémy se zraněními, ale my se soustředíme na sebe a náš herní výkon. Jedině koncentrace a hlad po vítězství nás můžou dovést k výhře,” podělil se o své předzápasové pocity brněnský trenér.

I bývalý Brňan Radek Pumprla uznává, že poslední místo nevypovídá o naších týmových kvalitách. “V posledních zápasech předvádějí solidní výkony,” připomnělo loňské brněnské křídlo. Mladší z rodu Pumprlů se postaví svým bývalým spoluhráčům, mezi nimiž bude i Zdeněk Nehyba. Ten se slovy Pumprly souhlasí a je připravený přivézt do Ostravy brněnské srdce. “V sobotu nás čeká důležité utkání v Ostravě, kde už konečně chceme prolomit šňůru proher. V posledních zápasech předvádíme dobrý basket, ale především zvýšenou bojovnost, která bude klíčem k úspěchu i v tomto utkání. Do Ostravy tedy jedeme s jasným cílem zvítězit a zapsat si první výhru,” prohlásil nebojácně střelec Nehyba.

Nezapomeňte nás v sobotu v 17.30 sledovat a fandit skrz obrazovky a web TVCOM. Tentokrát máme větší šance na vítězství než proti Nymburku a když jsme dokázali hrát polovinu utkání vyrovnaně i s ním a celý zápas s Děčínem, můžeme porazit i Ostravu. Bez vaší podpory to ale nezvládneme, tak buďte s námi!