Tři, dva, jedna. Odpočítávaly poslední vteřiny, když jsme nestihli včas vystřelit na koš a prohráli o dva body. Jakkoliv je naše poslední prohra smutná,stříbrnému celku z Děčína jsme dali zabrat, bojovali jsme a odehráli vyrovnanější zápas než mnozí čekali.

Ze začátku utkání jsme se snažili držet se Severočechy krok a docela se nám to dařilo. Po proměněném nájezdu domácího Ježka odpověděl Petr Heřman a následně Bryan Smithson. Dlouho jsme se se soupeřem střídali ve vedení a nikomu se nepodařilo ukořistit vyšší náskok než o jeden bod. Až dvě minuty před koncem první čtvrtiny navýšil Děčín své vedení na stále nepatrné čtyři body, se kterými se před námi udržel až do začátku druhé desetiminutovky. Jakkoliv jsme se před poločasem snažili domácí dotáhnout, nikdy se nám je nepodařilo zlomit a rozdíl tak stále zůstával u pěti bodů. Po šesti minutách jsme však dokázali překročit pomyslnou zeď a vyrovnali. Následovala ovšem kanonáda domácích, kteří do poločasové přestávky neminuly střelu a odešli do šaten za mnohem příjemnějšího skóre 35:26.

Vybudovaný náskok si poměrně klidně drželi i po návratu zpět na palubovku. Našemu celku se nedařilo ukrajovat z manka a Válečníci v jednu chvíli dokonce vedli o 13 bodů. Před vstupem do poslední čtvrtiny jsme však zabrali, vstřelili důležité koše a dostali se pod desetibodový rozdíl na stav 53:45. Byla to poslední perioda, kdy jsme našli cestu, kterou projít přes bojující Děčíňany. Heřmanova smeč ve druhé minutě odstartovala Brněnskou skórující sérii 15-4, díky níž jsme se po čtyřech minutách dostali do tříbodového vedení. Důležitou roli hrály zejména proměněné trojky Nehyby a Smithsona v závěru. Bohužel jsme poté neproměnili několik košů a domácí otočili tříbodové vedení ve svůj prospěch. Posledním tlakem jsme však ještě půl minuty před koncem vyrovnali. Následná proměněná střela Lamba Autreyho už bohužel stanovila výsledné skóre 68:66, jelikož jsme v posledním útoku nestihli včas vypustit míč z rukou. Od německých hranic se tak vracíme stále nepolíbení výhrou.

Byť jsme měli mírně navrch ve střelbě za tři body (42 % ku 39 %), naše úspěšnost dvojbodové střelby na tu děčínskou nestačila (43 % ku 53 %). Opět jsme také pokulhávali v trestných hodech 50 % ku 57 %). Jinak jsme však byli s Válečníky vyrovnaní jak v doskocích (33 ku 34), tak v asistencích (oba týmy po 14) a ztrátách (13 ku 12).

Za domácí Děčín se prosadili: L. Autrey, T. Pomikálek, L. Feštr, O. Šiška (všichni po 10 bodech, Autrey s Pomikálkem navíc 3 asistence), K. Carlsson (9 bodů, 8 doskoků, 2 bloky), F. Kroutil (8 bodů), P. Grunt (5 bodů), Š. Ježek (4 body) a R. Landa (2 body).

Z Brno se nejvíce bodově prosadil Bryan Smithson s 12 body a 3 asistencemi. Následovali další dva střelci s dvojcifernými čísly: Zdeněk Nehyba nasbíral 11 bodů (3/3 trojky) a 3 asistence, stejných 11 bodů pak měl i Lukáš Stegbauer. Nezaostával ani Petr Heřman s 8 body, 6 doskoky a 4 zisky. Dále pak bodovali: Jakub Jokl, Filip Novotný (oba po 5 bodech), Pape Diatta, Radek Farský, Jan Kozina (všichni po 4 bodech), a Andraž Kavaš (2 body).