Po odchodu slovenského reprezentanta Richarda Körnera jeho místo zastoupili dva podkošoví hráči. Fanoušci už mohli oba vidět v zápasovém nasazení. Andraž Kavaš podepsal smlouvu do konce sezony a stává se tak hlavní podkošovou oporou. Pape Diatta stále ukazuje svoje dovednosti a čeká na finální verdikt klubu.

Andraž Kavaš strávil poslední sezonu v nejvyšší lotyšské lize. Foto: Latvian-Estonian Basketball League.

Sedmadvacetiletý slovinský pivot Andraž Kavaš za sebou má zatím víc než bohatou kariéru. Po krátkém ostřílení ve třetí slovinské lize v šestnácti letech se Kavaš začal více prosazovat a stal se tahounem týmu Janče STZ Lublaň. Ve své poslední sezoně s Lublaní v letech 2011 a 2012 už průměroval téměř 15 bodů, 6 doskoků a 1 asistenci s více než 37% střelbou za tři body. Poté odešel na čtyři roky studovat na americkou Harding University, za kterou nastupoval ve druhé nejvyšší univerzitní lize NCAA2. Každý rok jeho výkonnost stoupala a v poslední sezoně 2015/16 už si připisoval téměř 21 bodů, 7 doskoků a 2 asistence na utkání. Ve Spojených státech amerických však nezůstal a vrátil se do Evropy, kde podpořil tým Caceres Patrimonio de la Humanidad hrající druhou nejvyšší španělskou ligu. Nastoupil však jen ve čtrnácti zápasech a jeho statistiky nedosahovali takových čísel jako do té doby. Na jihu Evropy se pak zdržel ještě jednu sezonu s týmem CB Agustinos Eras ve třetí nejvyšší národní lize, se kterým průměroval více než 12 bodů a 4 doskoky. Poslední Kavašovou zastávkou před Brnem pak byl lotyšský tým BK Liepājas Lauvas hrající nejvyšší tamější ligu. Z pozice v základní pětce průměroval 16,8 bodů, 5,3 doskoků a 1,2 asistence s 40% střelbou zpoza trojkového oblouku. V jeho brněnské premiéře pak za 19 minut nastřílel 6 bodů, sebral 1 doskok a rozdal 3 asistence s 1 blokem.

Pape Diatta (s míčem) se postavil také současným hráčům z NBA. Foto: Bulldawg Illustrated.

Senegalský reprezentant Pape Diatta je o dva roky mladší než Kavaš a případné brněnské angažmá by pro něj bylo první profesionální smlouvou. Diattova školní basketbalová cesta začala v roce 2014, kdy nastoupil na Vysokou školu Southern Idaho, za níž ve dvou letech průměrně zaznamenával přes 10 bodů, 7 doskoků a 1 asistenci. V posledních dvou studijních letech nastupoval za Univerzitu Georgia v americké nejvyšší univerzitní lize NCAA. Nedostával ovšem takový prostor a proto průměroval pouze necelé 2 body se 2 doskoky na utkání. V Brně zatím nastoupil ve dvou zápasech. Proti svitavským Turům nasázel za 20 minut 12 bodů, ke kterým přidal 2 doskoky a 2 asistence. V duelu s Kolínem pak měl 9 bodů, 7 doskoků a 2 asistence.