Uplynulou sezonu se nám dařilo odolávat nájezdům děčínských Válečníků a i ve středu v 18.00 se pokusíme opět odolat. Vyjedeme totiž do severočeského doupěte na bitvu o naše první vítězství. A postavíme se dobře známé sestavě.

Na rozdíl od našeho posledního soupeře vstoupil Děčín do nové sezony s téměř nezměněným kádrem. Znatelnější ztrátu pocítil pouze po odchodu podkošového Jakuba Krakoviče. Mladíci Jan Karlovský, Jonáš Písařík a Martin Klouda však vrátili dres Válečníků bez jediné kapky potu, jelikož se vůbec nedostali na hřiště. I letos klub opět vsadil na tři nové mladé tváře. Rozehrávač Lukáš Bobek za sebou má první odehrané minuty, avšak výraznější prostor nedostal. Další nováčci Lukáš Rozsypal s Martinem Machem ještě neměli čest stanout na palubovce. Severočeský tým tak doufá v zopakování květnového tahu na titul se stejnými hráči.

Zatím však Děčínu náleží osmé místo tabulky, kdy mají až se čtvrtým Olomouckem stejnou bilanci tří výher a dvou proher. Podlehli totiž Nymburku a Opavě. My jsme na tom hůř a pořád se trápíme. Ani domácí utkání s Kolínem jsme nezvládli podle představ a s bilancí 0-5 jsme se posunuli na předposlední místo tabulky. Na Válečníky se nám ale minulou sezonu hrálo dobře. První vzájemný zápas jsme na domácí palubovce vyhráli a na výjezdu nám chybělo šest bodů. Následně jsme se setkali i ve skupině A1, kde jsme suverénně ovládli první duel o téměř dvacet bodů. Poslední zápas v Děčíně nám pak utekl o pouhý koš. V evidentní formě tehdy hrál Lukáš Stegbauer, který v posledních dvou střetnutích nasbíral 31 bodů. Následovali ho Radek Farský s 16 body a Zdeněk Nehyba s 15 body. Těžkými ořechy k rozlousknutí ovšem byli Ondřej Šiška s 23 body, Lamb Autrey s 20 body nebo Šimon Ježek s 19 body.

Jakkoliv byl začátek sezony a poslední zápas nepříjemný, neznamená to konec světa. Bez ohledu na soupeře musíme podle trenéra Lubomíra Růžičky začít u sebe a svého nasazení. “Po nevydařeném domácím utkání s Kolínem jsme si vyčistili stůl. Ve středu nás v Děčíně čeká loňský finalista, který je v prakticky stejném složení jako minulou sezonu. My se chceme soustředit na vlastní výkon a zlepšit zejména přístup k utkání. Jedině tak můžeme pomýšlet na lepší herní projev a lepší výsledky,” komentoval středeční výjezd Růžička.

I hráči si jsou vědomí dosavadních nedostatků. Křídelník Radek Farský věří, že tým má na víc a se správným nasazením může porazit i stříbrné Válečníky. “Do Děčína jedeme bojovat o první výhru. Poslední zápas s Kolínem se nám nevydařil podle našich představ a doufáme, že se dokážeme poučit z chyb. Do zápasu musíme vstoupit s mnohem větší energií a tvrdostí. Pokud zvládneme plnit pokyny celých čtyřicet minut, věřím, že můžeme být úspěšní,” prohlásil Farský.

Nezapomeňte nás sledovat a fandit buď přímo v Děčínské hale nebo doma na webu TVCOM. Tentokrát dokonce se Studiem Basketbal, tak zapněte přenos už v 17.30.