Je silnější drak nebo medvěd? To rozhodne sobotní utkání s týmem BC Geosan Kolín, které odstartuje v 19.30 v naší hale v brněnském kampusu. První utkání jsme zde dotáhli do prodloužení a tentokrát si jdeme pro výhru. Jsme totiž konečně zpět z tří kol plných výjezdů.

Basketbaloví fanoušci, kteří přes herní volno nesledovali změny v kolínském klubu, jej v sobotu nejspíš ani nepoznají. Oproti předchozí sestavě totiž zbyl v podstatě jen Adam Číž s Davidem Machačem a odešlo dvanáct hráčů. Kromě pěti zahraničních basketbalistů tým opustili také například Patr Šafarčík, Vojtěch Bratčenkov, Theodor Dlugoš nebo Filip Novotný, který pro současnou sezonu našel domov v Brně. Klub však neotálel a okamžitě našel nové posily. Z USK přivedl pivota Filipa Vukosavljeviče, z Hradce Králové pak Martina Koláře, který pod trenérem Benešem hrál v nymburské mládeži, ze Sokola Pražského Daniela Kačera a z Pardubic Lukáše Brožka na hostování. Omlazenou sestavu pak doplňují chorvatský křídelník Vladko Granič, jeho kolega na postu Srb Luka Igrutinovič a do třetice americký křídelník Benjamin Richardson.

Obměněný a tak příliš nesehraný tým Kolína má po čtyřech kolech stejnou bilanci jako my. Zatím se postavili Opavě, Děčínu, Nymburku a Ostravě a ani jednou se jim nepodařilo vyhrát. Sobotní duel proto může rozhodnout o tom, kdo spadne na dno tabulky, o které se zatím dělíme s Kolínem a Hradce Králové. Případná výhra by nás naopak mohla dostat až na deváté místo. Výhra však nepřijde sama. I minulou sezonu jsme měli s kolínskými Medvědy vyrovnanou bilanci. Překvapivě oba celky vyhráli na palubovce soupeře. Nejvíce se tehdy dařilo Lukáši Stegbauerovi s celkovými 16 body, Radku Farskému a Zdeňku Nehybovi, kteří oba nastříleli 12 bodů.

Jedním z faktorů bude návrat do Brna. Podle asistenta trenéra Martina Vaňka si také hráči s trenéry musí vzít příklad z posledního zápasu. “Po třech venkovních utkáních nás konečně čeká domácí zápas. V duelu s Kolínem chceme potvrdit herní zlepšení, které jsme ukázali proti Svitavám. Klíčem k úspěchu bude rychlá a agresivní hra na obou polovinách hřiště,” popsal Vaněk přístup týmu k nadcházejícímu utkání.

Sobotní duel bude poněkud speciálním pro Filipa Novotného, který za Kolín ještě v dubnu nastupoval. Stejně jako zbytek týmu však bere utkání profesionálně. “V sobotu přivítáme na domácí palubovce Kolín, kterému se v této sezóně také zatím nepodařilo vyhrát. Víme, že nás nečeká nic lehkého. Musíme se dobře připravit, zlepšit se jak na obranné, tak útočné polovině a věřím, že vybojujeme první vítězství v nové sezoně,” hlásil odhodlaně mladý brněnský střelec.

Tentokrát už nás můžete podpořit přímo v hale. Po třech výjezdech se tak těšíme na pravou brněnskou basketbalovou atmosféru. I přes to, že začátek sezony nemusí vypadat ideálně, my to nevzdáme. A doufáme, že ani vy ne. Proto se na vás těšíme v sobotu v 19.30 v hale v kampusu. Pojďme tu výhru urvat!