Výpadek v první a poslední čtvrtině a faktor Puršl nás stáli sobotní utkání ve Svitavách. Ani tentokrát se nám tak nepodařilo zlomit nepříjemnou sérii porážek. Další možnost nás čeká doma proti Kolínu.

Vstup do utkání se nám nevydařil. Na proměněnou trojku Pavla Slezáka navázal hned dvakrát Marek Svoboda a nás udržel jediný Petr Heřman nad nulou. Po dvou minutách jsme tak prohrávali 9:2. Domácí nepřestávali a svůj náskok stále zvyšovali. Po pěti minutách už vedli o patnáct bodů. Díky dvěma proměněným trojkám a čtyřbodové pomoci Heřmana jsme se ale vrátili do zápasu. Puršlova úspěšná střela v poslední minutě Svitavy nakonec před druhou čtvrtinou posunula do sedmibodového vedení. Ani neuplynula minuta a nová brněnská posila Pape Diatta vstřelil své první body. Celou druhou desetiminutovku jsme se s domácími přetahovali a nikdo výrazněji neupravil bodový rozdíl. Nebýt opět Šimona Puršla v posledních vteřinách, periodu bychom vyhráli. Dvě úspěšné šestky ovšem znamenaly jednobodový propad oproti první čtvrtině a stav 43:35.

Při návratu z poločasové přestávky jsme zaspali a nechali si bodovou sérií Turů 9-2 soupeře opět utéct. Ztrátu jsme však úspěšně stahovali a čtyři minuty před koncem třetí hrací části byl rozdíl na devíti bodech. Blíž už se nám ovšem nepodařilo dostat, a i přes tahanici v posledních minutách jsme do poslední čtvrtiny nastupovali za skóre 66:57. A po necelých čtyřech minutách to opravdu vypadalo na vyrovnaný konec. Diata nás totiž proměněnou trojkou přiblížil na rozdíl šesti bodů. Poté jsme bohužel nezvládli koncovku a následných pět minut jsme prohráli poměrem 4-18. V poslední minutě už naděje na otočení utkání nežila a ani Heřmanova smeč nic nezměnila na faktu, že jsme se se svitavskou halou loučili bez radosti. Poslední z úvodní série výjezdů tak skončil 94:73 a ani tentokrát jsme neukořistili vítězství.

Zatímco v úspěšnosti střelby zpoza tříbodového oblouku jsme měli výrazně navrch (42 % ku 29 %), zaostávali jsme ve dvoubodové úspěšnosti (44 % ku 68 %) a trestných hodech (46 % ku 63 %). Domácí byly lepší i v doskocích (44 ku 31) a ztratili méně míčů (9 ku 13). Naše lavička se však prosadila více (30 bodů oproti svitavským 24).

Nejlepším střelcem našeho týmu byl Lukáš Stegbauer, který soupeři nastřílel 16 bodů. Přes dvoucifernou hranici se dostali také Petr Heřman s 14 body, 9 doskoky a 2 bloky a Zdeněk Nehyba s 11 body. Nováček ze Senegalu Pape Diatta, který si odbyl svoji premiéru s týmem, nasbíral 12 bodů, 2 doskoky a 2 asistence. Prosadili se také Bryan Smithson (7 bodů, 6 asistencí), Jakub Jokl (4 body, 2 bloky), Radek Farský (3 body, 2 zisky) a Jan Kozina s Filipem Novotným (oba po 3 bodech).

Za svitavské Tury bodovali: Š. Puršl (25 bodů, 15 doskoků), P. Slezák (17 bodů), M. Svoboda (17 bodů, 2 bloky), E. Crandall (16 bodů), S. O’Brien (7 bodů), L. Kovář (5 bodů), R. Marko (4 body, 7 asistencí) a D. Dodd (3 body).