Bývalý klub brněnského trenéra, možnost našeho prvního vítězství či vzpomínka na poslední těsný zápas ve skupině A1. Sobotní duel s týmem Dekstone Tuři Svitavy je významným hned z několika důvodů, které nás však nestresují. Bereme je jako motivaci. A od 17.00 to hodláme ukázat.

Svitavští tuři po uplynulé vydařené základní části, kde skončili za Nymburkem druzí, nakonec podlehli Děčínu a Olomoucku. Skončili tak na čtvrtém místě. Zásadní změna pak pro tým nastala, když odešel trenér Lubomír Růžička, který nově našel domov v Brně. Zastoupil ho jeho dosavadní asistent Lukáš Pivoda. Z řad hráčů se zásadnější změny nekonaly. Vysoké americké duo C. J. Aiken – Russell Woods vystřídalo jiní Američané, tentokrát výškově rozdílnější. Na postu rozehrávače nově nastupuje Eugene Crandall a podkošový prostor sdílí i Damonte Dodd. Nezůstal ani mladý rozehrávač Marek Welsh a další dlouhán Martin Novák. Nahradili je totiž pivot Jan Hlobil s rozehrávačem Vojtěchem Sýkorou, kteří zatím ovšem nedostali příliš prostoru.

Ačkoliv tomu nemusí svitavská bilance odpovídat, náš druhý nejbližší soupeř za sebou nemá špatný začátek. V sezonní premiéře těsně prohrál s Děčínem o dva body a následně neustál zkoušku s Nymburkem. Ostravě však naložil o třicet bodů. Nejedná se tudíž o jednoduchého protivníka. My jsme naopak nezačali podle představ a zatím se nám nepodařilo vybojovat výhru. Do sobotního duelu navíc nastoupíme bez slovenské podkošové opory v podobě Richarda Körnera, který přestoupil do bratislavského Interu.

V minulé sezoně jsme se se Svitavami střetli hned čtyřikrát a vyšli jsme z toho hůř. Poslední utkání na domácí palubovce jsme ovšem ovládli a po velmi vypjatém boji odjížděli hosté domů zklamaní. Dařilo se tehdy například Lukáši Stegbauerovi, který nastřílel 15 bodů nebo Zurabovi Kereselidzemu, jenž přidal 9 bodů. Dřívější duel bohužel nebyl tak vydařený – padli jsme poměrem 66:78. I tehdy se mezi opory řadil Stegbauer s 12 body následovaný Jakubem Joklem s 8 body. Ze soupeřova týmu nám pak největší problémy dělali Marek Welsch s Lubošem Kovářem a celkové vedení Romana Marka.

Pravděpodobně největší význam má sobotní zápas pro trenéra Lubomíra Růžičku, který se však soustředí čistě na hru. „Svitavy jsou v utkání favoritem. My řešíme změny na soupisce a zároveň některá zranění hráčů. Nečeká nás lehké utkání, ale ta nejsou na venkovních palubovkách KNBL nikde. Cílem bude zejména zpomalit přechodovou fázi soupeře a zlepšit doskok. Tým celý týden tvrdě pracoval na svých limitech a věřím, že právě z tvrdého tréninkového procesu se odrazíme k lepším a vyrovnanějším výkonům, než tomu bylo v Praze či Pardubicích,“ shrnul Růžička klíčové faktory utkání.

Jedním z radujících se v posledním vzájemném zápase byl i Jan Kozina, který na vypjaté poslední vteřiny nezapomněl a opět vyhlíží intenzivní bitvu. „V sobotu očekávám velmi emotivní utkání. Po nevydařeném vstupu do sezony a poté, co náš tým opustil Richard Körner pro nás bude extrémně důležité soustředit se na každý souboj. Jedině tak můžeme být úspěšní,“ hodnotil odhodlaně kapitán brněnského celku.

Doufáme, že stejně jako brněnský trenér a kapitán i vy věříte ve vítězství. My se rozhodně nevzdáváme a chceme se vrátit s úsměvy na tvářích. Proto nás podpořte a fanděte! Ať už ve Svitavách v hale Na Střelnici nebo u obrazovek přes TVCOM, společně to zvládneme! Tak nezapomeňte: v sobotu v 17.00 jdeme na to.