Nemilosrdná třetí čtvrtina posunula vydařenou půlku do pozadí. Pětiminutový výpadek odstartoval pád brněnských basketbalistů a ani z Pardubic tažených Tomášem Vyoralem jsme tak nepřivezli výhru.

Do zápasu jsme bohužel nevstoupili šťastně a po úvodních čtyřech minutách od nás proměnil koš pouze Petr Heřman. Domácí však trefovali a dostali jsme se tak do deficitu 13:2. V následující čtyřminutovce se ovšem scénář otočil a stejná situace nastala v náš prospěch. Pardubičtí nebyly schopní bodovat a my jsme, zejména díky trojkám Radka Farského a Bryana Smithsona, vyrovnali. Jakkoliv nevyrovnané byly dvě pasáže z první čtvrtiny, do druhé periody pokračovaly oba celky od nuly. Tabule totiž hlásila 18:18. Desetiminutovka před poločasem už byla o poznání vyrovnanější a ani my ani domácí neměli výpadek. Většinu čtvrtiny jsme vedli a snažili jsme se získat nad červenobílými výraznější náskok. Domácí však nehodlali utkání vzdát už v první polovině. Zejména přesné střelecké pokusy zpoza oblouku v posledních minutách udržely Perníkáře ve hře, a dokonce je dostaly do mírného tříbodového vedení.

Výpadky, které se nám před poločasovou přestávkou vyhýbaly, po ní přišly v plné síle. Po Heřmanových dvou bodech ve třetí minutě to vypadalo, jako by nás někdo zaklel, a Brnu se nedařilo. Byl to opět Heřman, který po pěti minutách přerušil kletbu. Tým však zaplatil cenu za nevydařenou část v podobě bodové ztráty 0-13. Domácí před vstupem do poslední hrací části ještě navýšili svůj náskok a v poslední desetiminutovce nás tak čekalo dohánění sedmnáctibodového manka. Zvrat se ovšem nekonal. Pardubický celek pomalu navyšoval vedení, a i přes neuhasínající naději na překvapivý obrat minuty neúprosně utíkaly. Posledním bodujícím byl dvě vteřiny před koncem Zdeněk Nehyba, který upravil výsledné skóre na 91:65. Ani druhý výjezd se tak neproměnil ve vítězství a další výzva nás čeká v sobotu ve Svitavách.

Střelecky nejlépe si z našeho týmu vedl Richard Körner, který zaznamenal 16 bodů. Nezaostávali však ani Bryan Smithson s 11 body a 8 asistencemi a Lukáš Stegbauer s rovněž 11 body. Prosadili se také Petr Heřman (8 bodů, 7 doskoků, 2 bloky), Radek Farský (7 bodů, 6 asistencí), Filip Novotný (5 bodů), Jan Kozina (4 body) a Zdeněk Nehyba (3 body).

Za BK JIP Pardubice skórovali: T. Vyoral (23 bodů, 11 doskoků, 8 asistencí), K. Švrdlík (16 bodů), V. Půlpán (11 bodů, 8 asistencí, 2 zisky), P. Slanina (10 bodů), D. Škranc (9 bodů, 8 doskoků), O. Pavlovič (8 bodů), O. Kohout (8 bodů) a J. Potoček (6 bodů).