Třetí kolo nejvyšší české soutěže je zde a my jsme v půlce naší úvodní série výjezdů. V sobotu v 17.30 vyzveme tým BK JIP Pardubice. Po nepříliš vydařeném utkání v Praze si tak jedeme spravit chuť a namotivovaní chceme vyhrát. Záleží však z velké části na nás, jestli se nám podaří vyrovnat hru a nekolísat.

Po uplynulé sezoně hlásili Perníkáři značné ztráty. Odešla jim kompletní pětice amerických hráčů. Jedním z nejznatelnějších úbytků byl křídelník Dwayne Benjamin, který tým opustil už v prosinci loňského roku. Po konci sezony jej pak následovali neméně důležití rozehrávači Richard Williams a Donovan Jackson. Své sbohem řekli také podkošový Evan McGaughey a o poznání nižší Evan Singletary. Američané však nebyli jedinými, kdo za Perníkáře aktuálně nenastupuje. Skončilo také mladé české duo Lukáš Brožek a Jakub Čejka. Tým pro tuto sezonu obohatilo známé jméno rozehrávače a reprezentanta Tomáše Vyorala doplněné o brněnského rodáka Prokopa Slaninu, který se vrátil zpět ze Spojených států amerických. Celek s tentokrát pouze jedním cizincem povede nová trenérská dvojice. Pozice hlavního trenéra se ujal Kenneth Scalabroni, jenž v minulosti trénoval muže z USK Praha a do Pardubic přišel od pražské mládeže. Asistuje mu rovněž pražský trenér Adam Konvalinka, který ovšem přišel ze Sokola Pražského.

Jakkoliv měly Pardubice silný celek, podařilo se nám je v předchozí sezoně porazit. Hned v úvodu skupiny A1 jsme Východočechům zasadili nepříjemnou ránu, když jsme na domácí palubovce vyhráli 81:80. Dařilo se tehdy Jakubu Joklovi, který nasbíral 12 bodů, Zdeňku Nehybovi s 11 body a Radku Farskému s 9 body. Jinak se nám ovšem nepodařilo přehrát pardubický tým a skončili jsme tak s bilancí 1-3. V posledním duelu venku naše úsilí nestačilo a padli jsme o 15 bodů. Nepodařilo se nám tehdy udržet Pavloviče s Kohoutem na uzdě a oba hráči dohromady nastříleli přes polovinu týmových bodů. Z naše basketbalisty opět vedli Radek Farský se Zdeňkem Nehybou. Letošní sezonu zahájili Perníkáři lépe než my. Po prohře s mistrovským Nymburkem nedali šanci Ostravě. Náš tým naposledy padl na palubovce pražských Sov, čemuž předcházel vyrovnaný, avšak nakonec smutný, zápas s Ústím.

I přes odchod zahraničních tahounů patří červenobílí mezi silné týmy. Ne však neporazitelné. „Čeká nás další těžké utkání tentokrát na palubovce Pardubic. Po středeční prohře s USK se musíme rychle oklepat a soustředit se na dalšího kvalitního soupeře. Pardubice patří dlouhodobě ke špičce ligy a každé takové utkání je pro náš mladý tým výzvou. Pokud se vyvarujeme výpadků hry, které nás zatím trápí, můžeme v Pardubicích uspět,“ shrnul své myšlenky asistent trenéra Martin Vaněk. Výpadky hry jsou našim problémem už několikáté utkání a zdůrazňoval je i hlavní trenér Lubomír Růžička ve svém shrnutí začátku sezony.

Nové brněnské podkošové posile Petru Heřmanovi se zatím daří v utkáních prosazovat. Co podle něj bude důležité při vstupu na pardubickou palubovku? „Do sobotního zápasu musíme všichni nastoupit s maximální koncentrací a agresivitou především na obrané polovině. Pokud se v útoku vyvarujeme zbytečných ztrát a budeme hrát jednoduchý týmový basketbal, věřím, že si v Pardubicích připíšeme naše první vítězství sezony,“ řekl Heřman s vidinou jedničky v brněnské kolonce výher.

Zápas můžete sledovat živě od 17.30 na serveru TVCOM. Největší podporou pro nás ovšem bude přítomnost našich fanoušků přímo v hale. Pokud tedy máte cestu kolem neváhejte a zastavte se do sportovní haly v Dašické ulici.