Noví hráči, nový trenér, nová sezona. Ačkoliv jsme do nových ročníků domácí a středoevropské soutěže nevykročili vítězně, odehráli jsme vyrovnaná utkání. V premiéře proti rakouskému Gmundenu nám zápas utekl o pár bodů. V duelu s Ústím byl vývoj ještě napínavější, když jsme hostům podlehli až v prodloužení. Výjezd do Prahy se sice nevydařil podle představ, ale v prvních třech utkáních se projevil potenciál našeho týmu. S ním však také vyvstaly otázky a ukázaly se stinné stránky. Jak se mladý brněnský celek zatím projevil? Lubomír Růžička okomentoval náš vstup do začátku sezony.

Co ukázaly první zápasy Kooperativa NBL a Alpe Adria poháru?

Ukázaly nám naši nevyrovnanost výkonnosti během utkání, kdy dobré pasáže střídají hluchá místa. Tento nedostatek je jednoznačně hlavním impulsem pro náš tréninkový proces.

Zmínil jste nevyrovnanost výkonnosti. Jak se hře ve vlnách vyvarovat?

Vše vychází z tréninkového procesu. Musíme jej přenést do herního výkonu i na palubovku během zápasů. Pak to bude dobré.

Ukázalo se, že některým hráčům dělají problém trestné hody. Lze to napravit lepší technikou střelby nebo je to v hlavě?

Trestné hody nás zatím trápí. Nejde však o problém týmu, ale jednotlivců, kteří poctivě pracují. Šestky jsou v basketbale jedinou standardní situací. Nemáme mezi hráči špatné střelce, vše je jen o hlavě a sebedůvěře ve vlastní schopnosti.

Naše ztráty se naštěstí zápas od zápasu snižují, bohužel se však také pomalu snižuje úspěšnost střelby. Vytváříme si špatné pozice nebo jen netrefujeme?

Pozice si vytváříme dobré. Je jen na nás samotných, abychom je začali proměňovat v klíčových okamžicích.

Překvapilo vás něco, co jste před sezonou nečekal?

Neřekl bych, že přímo překvapilo. Spíš jsem očekával větší herní vyzrálost od některých hráčů, kteří jsou teď ve větších rolích než v minulosti. Je ale jen otázkou času, kdy nabyté minuty přetaví v lepší herní pohodu.

Co je Zurabovi Kereselidzemu? A kdy se dá očekávat jeho návrat?

Zurab má zánět achilovky. Jeho návrat do tréninků a následně zápasů si ale netroufám odhadnout.

Tým teď čekají dva výjezdy do Pardubic a Svitav, a poté doma Kolín. Které utkání zahraje hlavní roli?

Nemám rád, když se označuje ten či onen zápas jako klíčový. Ke každému zápasu musíme přistoupit s cílem a v něm uspět. Los je pro nás samozřejmě velmi těžký, ale sezona je dlouhá a není důvod panikařit a vytvářet na sebe nezdravý tlak.