Zatímco my jsme ve velmi těsném úvodním utkání podlehli Ústí, USK Praha bez problémů zdolala Ostravu. Teď ale můžeme poměřit síly a na rozdíl od minulé sezony si z Folimanky odvézt skalp. Prvních desetiminutovku utkání odstartují rozhodčí ve středu v 18.00 pod Nuselským mostem v Praze.

Pražané mezi sezonami neudělali příliš změn. Srbského pivota Filipa Vukosavljeviče, který odešel do Kolína, nahradil teprve dvacetiletý chorvatský mladík Domagoj Proleta. Proleta si zahrál například se současnou hvězdou Dallasu Mavericks Lukou Dončičem a ve své české premiéře hned Ostravě nastřílel 20 bodů. Druhého zahraničního hráče, rozehrávače Rashada Whacka, vystřídal chorvatský křídelník Igor Marič. Ani on se nedržel pozadu a Slezanům nasázel 19 bodů. Posledním novým doplňkem týmu je pražský odchovanec Jaroslav Šimon. Tým však pozbyl Dalibora Faita, jenž přestoupil do Ústí a mládežnického reprezentanta Jakuba Tůmu, který v současnosti obléká dres Nymburku.

Loni byla utkání se Sovami vždy vypjatá. Při našem prvním výjezdu na Folimanku jsme prohráli v poslední vteřině o pouhý jeden bod. I když jsme poté doma s přehledem vyhráli o 18 bodů, předkolo play-off už tak šťastné nebylo. Nejprve jsme v Brně podlehli hostům 61:78 a následně jsme znovu padli v hlavním městě o 8 bodů. Našimi nejlepšími střelci posledního dvojzápasu tehdy byli tři Američané následovaní Lukášem Stegbauerem, který ve druhém zápase bohužel nenastoupil, ale v prvním si připsal 11 bodů. Jakub Jokl dohromady zaznamenal 12 bodů a kapitán Jan Kozina 9 bodů. Ze současné soupisky pražského týmu patřili mezi nejvýraznější hráče Raheem Appleby a Marek Mareš.

Trenér Lubomír Růžička vyhlíží po velmi dobrém utkání s Ústím, které bohužel skončilo těsnou prohrou, první vítězství pro brněnský tým. A proč nespojit první výhru s prvním výjezdem? „Čeká nás utkání na pražské Folimance. Tým trenéra Repeši přes léto posílil na několika klíčových pozicích a z USK zní, že chtějí bojovat o lepší umístění než v předešlých dvou sezonách. My do Prahy jedeme zdravě motivovaní. Víme, že nás nečeká lehké utkání. Věřím ale, že jsme schopní bojovat a odvést maximum na obou polovinách hřiště. Jedině koncentrovaný výkon totiž může na Folimance vést k úspěchu,“ rozebral Růžička zápas, který hráče čeká snad jen po dvou a půl hodinách cesty z Brna.

Na motivaci týmů nezapomněla ani nová slovenská posila Richard Körner. Důležitá je však podle něj příprava. „Po těžkém zápase s Ústím nad Labem nastoupíme proti týmu z hlavního města. Musíme se připravit na kvalitní a dobře organizovaný tým. Všichni se však těšíme na příležitost ukázat, co v nás je,“ řekl krátce, ale výstižně pivot ke druhému kolu Kooperativa NBL.

Nejvíce ucítíme podporu přímo v hale. Pokud ale neplánujete cestu do Prahy, pak určitě sledujte přímý přenos na TVCOMu a fanděte i z domu. Pomůžete nám i na dálku. Tak nezapomeňte, ve středu v 18.00 jdeme na to!