Nepřesný útok a zahraniční hráči soupeře nás stáli i druhý pokus o radost z vyhraného zápasu. Kromě třetí čtvrtiny se nám nedařilo najít na soupeře lék a sovám jsme podlehli.

Ačkoliv Radek Farský zaznamenal první proměněný koš utkání, následně se utkání nevyvíjelo podle našich představ. Domácí, tažení Ondřejem Sehnalem, utekli sérií 13-0 do dvojciferného vedení už v páté minutě. Naštěstí jsme následně zabrali a posílení mimo jiné smečí Richarda Körnera jsme snížili stav na 13:10. Že umí smečovat ukázal i pražský Proleta. Po menším úniku domácích v posledních minutách svítilo na tabuli po úvodních deseti minutách skóre 21:14. Ani ve druhé čtvrtině se nám nedařilo. Zatímco jsme nezačali špatně a po třech minutách byl rozdíl pouhé tři body, zbytek periody ovládli domácí poměrem 19-6. Nejprve zpoza oblouku trefoval Mareš, poté na něj dvakrát navázal Marič. První polovinu zápasu pak zakončili Proleta se Stevanovicem, oba smečí.

Návrat na palubovku po poločasové přestávce se nám vydařil a třetí čtvrtina byla pro brněnský tým jedinou vítěznou. Byť tomu první minuty nenasvědčovaly. Pražané otevřeli periodu bodovým útěkem 9-0 a po třech minutách vedli už o 25 bodů. Naštěstí jsme najeli na správnou vlnu a v posledních šesti minutách jsme domácím dovolili vstřelit pouze dva body. My jsme naopak bodovali několikrát a zaznamenali jsme tak 16 bodů. Vydařený konec čtvrtiny a stav 59:47 značili příležitost pro brněnský obrat. Vstup do poslední desetiminutovky byl však od obou celků pomalý a první koš padl až po dvou minutách. Sovám se dařilo proměňovat tříbodové střely, zatímco náš útok zůstával neúspěšný. Výsledné skóre stanovil Zdeněk Nehyba dvanáct vteřin před koncem, když proměnil oba trestné hody, na 76:59. Lup na Folimance tak bohužel nevyšel a další příležitost k vybojování výhry nás čeká 12. října v Pardubicích.

V utkání druhého kola jsme bohužel zaostávali v úspěšnosti střelby a týmovosti. Zatímco za dva body jsme byli s Pražany vyrovnaní (51 % ku 52 %), střelba za tři body se nám nedařila (15 % ku 33 %). Problém jsme měli také na čáře trestného hodu (57 % ku 81 %). S domácími jsme se drželi na doskoku (37 ku 41). Největší rozdíl však hlásila kolonka asistencí, kterých nám na domácí chybělo 17 (7 ku 24).

Náš tým měl hned pět dvojciferných střelců, které vedl Radek Farský s 11 body a 3 zisky. Následovali ho Petr Heřman (10 bodů, 9 doskoků), Richard Körner (10 bodů), Bryan Smithson (10 bodů, 2 asistence) a Filip Novotný (10 bodů). Dále bodovali také Jakub Jokl a Zdeněk Nehyba (oba po 4 bodech), Jan Kozina posbíral 5 doskoků, Lukáš Stegbauer si pak připsal doskok a zisk.

Většinu bodů USK Praha tvořili čtyři hráči: M. Mareš (21 bodů, 3 zisky, 100% úspěšnost za dva body i trestných hodů), M. Stevanovic (18 bodů, 9 doskoků, 6 asistencí, 4 bloky), I. Marič (18 bodů) a D. Proleta (13 bodů). Prosadili se také O. Sehnal (6 bodů, 10 asistencí) a R. Appleby (2 body).