Sotva jsme odstartovali domácí soutěž, už jsme šli do prodloužení a rozhodovali v posledních vteřinách. I přes velmi vyrovnaný výkon jsme však výhru neslavili. Sluneta měla lepší střelbu trestných hodů a více doskoků. Bez ohledu na výsledek si však trenér Růžička chválil nasazení hráčů, kteří mohou usínat s čistým štítem, že proti těžkému soupeři odvedli dobrou práci.

Hned po třinácti vteřinách od vyhraného rozskoku dal Richard Körner důvod všem brněnským fanouškům k zapamatování jeho jména, když první proměněný koš utkání zasmečoval. Až do konce páté minuty jsme se pak s hosty přetahovali o vedení. Dvě zahraniční ústecké posily se s pomocí Ladislava Pecky postaraly o šestibodový únik, a to bez ohledu na další Körnerův zasmečovaný míč. Filip Novotný vzal před koncem čtvrtiny bodovou zátěž na sebe, ale Pandám nestačil. Do druhé desetiminutovky jsme tak nastupovali se sedmibodovou ztrátou. Ani po dalších čtyřech minutách však obrat nepřišel. Naopak jsme se propadli ještě hlouběji na rozdíl deseti bodů. Pomalými krůčky jsme se pak ale začali přibližovat a zejména díky povedeným posledním třem minutám, které jsme vyhráli 10-5, svítilo před poločasem na tabuli skóre 40:42.

Po návratu ze šaten jsme udrželi rytmus. Hosty jsme si nenechali utéct a díky jedné z mnoha úspěšných trojek Filipa Novotného jsme po šesti minutách vyrovnali. V závěru čtvrtiny se příležitosti chopila opět naše slovenská posila a za stavu 62:62 jsme vyhlíželi poslední periodu. Začali jsme opět trojkou Novotného, na níž dvěma body navázal kapitán Jan Kozina. Pětibodové vedení nám však dlouho nevydrželo a šest minut před koncem se hosté opět dostali na remízu. Ani druhý pokus o odskok neměl dlouhodobý úspěch a dvě minuty před koncem tak fanoušky zalila nervozita. Přetahování o jeden bod nakonec rozhodl ústecký Michal Šotnar, který proměněnou šestkou půl minuty před koncem stanovil výsledný stav základní hrací části 78:78.

Jak už bývá zvykem, následovala rozhodující dodatečná pětiminutovka. Při výměně koše za koš se atmosféra v hale v univerzitním kampusu dala krájet. Po jednom proměněném trestném hodu Jana Koziny jsme třicet vteřin před koncem prohrávali o pouhý bod. Ústečtí se naneštěstí, opět díky trestným hodům, dostali do čtyřbodového vedení, když Kozina při dalších šestkách neměl přesnou mušku. Pět vteřin před koncem ještě Bryan Smithson vstřelil trojku a vykřesal tak jiskru naděje. Okamžitě ji však uhasil Joshua Brown, který na jednobodové čáře nechyboval a podepsal tak pomyslný verdikt nad Brnem. Po velmi těsném utkání tak odjíždí tým trenéra Pištěckého s vybojovanou výhrou.

Zatímco ve střelbě za dva body jsme na tom byly s Ústím podobně (51 % ku 59 %), střelbu zpoza oblouku jsme suverénně ovládli (45 % ku 26 %). Problém našemu týmu ovšem dělaly trestné hody, kde jsme znatelně zaostávali (50 % ku 82 %). Oba týmy ztratili dost míčů (Brno 16, Ústí 20), avšak hosté lépe zvládli doskok (43 doskoků oproti 31 brněnským).

Na výsledku utkání se podepsali všichni hrající hráči. Každý z nich si totiž připsal body. V kolonce střelců nás vedl Richard Körner, který ke svým 22 bodům přidal navíc i 8 doskoků. Hned za ním byl Filip Novotný s 19 body a pouze jednou minutou střelou za tři body (5/6). Třetím hráčem, jenž překročil desetibodovou hranici, byl Bryan Smithson se 13 body a 6 asistencemi. Nezaostával však ani Radek Farský (9 bodů, 6 asistencí) a Jakub Jokl (9 bodů). Zapsali se také Petr Heřman (6 bodů), Jan Kozina (5 bodů), Zdeněk Nehyba (3 body, 2 zisky) a Lukáš Stegbauer (2 body, 2 zisky).

Za Slunetu Ústí nad Labem rovněž bodovali všichni aktivní hráči: L. Pecka (18 bodů, 10 doskoků), S. Svejcar (14 bodů), J. Brown (14 bodů, 6 asistencí), P. Houška (13 bodů, 2 bloky), M. Šotnar (12 bodů), L. Bažant (5 bodů), J. Karlovský (5 bodů), D. Fait (4 body), J. Davis (4 body) a M. David (2 body).

Antonín Pištěcký, trenér týmu Sluneta Ústí nad Labem: „V první řadě chci říct to nejdůležitější: jsem rád, že jsme to zvládli. První zápas sezony, bylo to nervózní z obou stran. Upřímně jsem čekal, že to bude ze strany Brna víc nervózní, protože mají mladší tým. Čekal jsem, že naše zkušenosti budou vidět, nicméně jsme poztráceli dvacet míčů. I u zkušených hráčů, jako je Ladislav Pecka, ty míče létaly z ruky. Dělali jsme hloupá rozhodnutí, ale myslím, že nás podržel doskok a to, že jsme se nevzdali. Jakkoliv to v závěru vypadalo, že přes nás Brno půjde. Můžeme se samozřejmě bavit o tom, jak to bylo s trestnými hody v závěru, kdy Honza Kozina střílel dvě šestky a tak dále. V takovýchto zápasech by se dalo hledat všude. Jsme rádi, že z Brna vezeme dva body a obrovský respekt před trenérem Růžičkou, jak s tím mladým týmem přes prázdniny naložil. Myslím, že to tady nebude mít nikdo jednoduché.“

Lubomír Růžička, trenér týmu mmcité1 Basket Brno: „Gratuluji Slunetě, trenérovi i hráčům. Teď je to samozřejmě těžké hodnotit, protože jsme smutní z prohry. Myslím ale, že mohly vyhrát oba dva celky. My jsme měli osm vteřin před koncem základní hrací doby míč, Bryan Smithson měl dobrou střelu, kterou proměňuje, ale bohužel nepadla. O trestných hodech Honza Koziny jen zmíním to, že v létě udělal obrovský pokrok, makal na sobě a jsem rád, jak se prezentuje. To platí i o celém družstvu. V zápase jako takovém můžu najít některé malé detaily. Ať už mít někde jeden doskok nebo jedna hloupá ztráta či špatné rozhodnutí. Nedaný šoupák z pod koše. Když se to sečte, tak se nám to za stavu 67:62, kdy jsme třikrát ubránili a mohli jsme jít do menšího bodového trháku, nepodařilo a Sluneta se uklidnila. V závěru trochu rozhodlo štěstí, ale já řeknu jednu podstatnou věc: spousta z těchto kluků bude hrát koncovky. Tady bylo většinou zvykem, že seděli na lavičce a fandili zahraničním hráčům, aby ty koncovky zvládli. My jsme se ale rozhodli jít jinou cestou. Podobné zkušenosti budeme sbírat. Nevěšíme hlavu, jedeme na USK a musíme si připomenout, že Sluneta je tým, který před týdnem venku porazil Děčín, což je obrovská výhra. Děčín porazil Svitavy. Také porazili Osijek jasným rozdílem. Nejsou snadným soupeřem a my jsme se jim postavili čelem. Myslím, že jsme zápas zvládli a nikdo dnes nemůže usínat s tím, že bychom nebojovali nebo něco odchodili. Zítra ráno můžeme normálně vstát s čistým štítem, a to je důležité. Vždy to svým hráčům kladu na srdce, aby po tom výkonu, i když soupeř vyhraje, věděli, že odvedli maximum. Dneska to splnili. Ještě jednou gratuluji Slunetě k předvedenému výkonu. Chyby tam z naší strany samozřejmě byly, bylo to trochu nervózní, ale to je normální. Nemusíme se stydět a jdeme dál. Máme před sebou tři venkovní zápasy a já věřím, že někde se podaří překvapit a uspět.“

Pavel Houška, hráč týmu Sluneta Ústí and Labem: „Je těžké něco říct. Myslím, že trenéři řekli úplně všechno. Jsem rád, že jsme vyhráli, i když jsme měli dvacet ztrát. Přikloním se k tomu, co už říkali trenéři: až se Brno víc rozehraje a hráči naberou víc zkušeností, tak bude velice nepříjemným soupeřem.“

Radek Farský, hráč týmu mmcité1 Basket Brno: „Také gratuluji Slunetě k vítězství. První poločas se nám úplně nedařilo plnit v obraně to, co jsme chtěli. Ve druhém už jsme se ale oklepali, začali jsme plnit pokyny, které se po nás chtěly a po celou dobu jsme hráli vyrovnaný zápas. Bohužel pro nás měla Sluneta na konci větší štěstí. Nedali jsme nějaké šestky a dvakrát jsme nedali střelu na vítězství, kterou jsme měli na ruce. Bohužel to nevyšlo.“