Po úvodním utkání Alpe Adria poháru proti rakouskému Gmundenu vyhlížíme premiéru i v domácí Kooperativa NBL. Sobotní podvečer odstartuje novou sezonu. Na domácí palubovce totiž v 19.00 vyzveme ústecké basketbalisty a pokusíme se vykročit správnou nohou.

Ústecký celek obměnil značnou část soupisky. Po odchodu americké čtveřice Wisseh-Wallace-Martin-Zollo, přivítal dva nové zahraniční hráče. Jedním je americký rozehrávač Josh Brown, druhým pak rovněž americký křídelník Joshua Davis. Oba vnímá trenér Lubomír Růžička jako zajímavé hráče. Tým pozbyl také srbského křídelníka Stevanoviče a dva zkušené české hráče v podobě Filipa Šmída a Davida Šteffela. Posledním odchozím je pak mladík Pokorný. Českou osu doplnil Ústí dvěma mladíky, kteří už v přípravných utkáních ukázali potenciál. Křídelník Heiblík se proti německým Drážďanům bleskl 19 body, Karlovský pak nasbíral 10 bodů.

Odstartovat sezonu výhrou chceme nejen z důvodu dobrého začátku, ale také kvůli ukončení nepříjemné série. V uplynulé sezoně jsme se totiž se Slunetou utkali čtyřikrát, dvakrát v základní části, dvakrát ve skupině A2, avšak ani jednou se nám nepodařilo vybojovat vítězství. Průměrně jsme zaostávali o deset bodů. V posledním vzájemném duelu se od nás nejvíce dařilo Lukáši Stegbauerovi, který nastřílel 16 bodů a posbíral 8 doskoků. Následoval ho Radek Farský, jenž zaznamenal 14 bodů. Po základní části jsme pak skončili dvě příčky za naším sobotním soupeřem se ztrátou pěti výher. Ve skupině A1 nás následně dělilo jen jedno místo.

Nejen hru, ale také vedení našeho soupeře respektuje trenér Růžička „Sluneta Ústí nad Labem udělala v posledních letech velký pokrok. Zejména trenér Antonín Pištecký utužil českou osu hráčů v čele s nestárnoucím Pavlem Houškou, levorukým Ladislavem Peckou nebo Michalem Šotnarem. Zároveň je už delší dobu doplňuje posila ze Spojených států Spencer Svejcar. Přivedli i zajímavého zahraničního rozehrávače a křídlo. Odešla sice některá stabilní jména jako David Šteffel, ale sestavu doplnili mladí draví hráči,“ hodnotil ústecký klub vždy připravený Růžička. Jakkoliv kvalitní však soupeř je, klíčem bude poučit se z předchozích chyb. Jet ty nás totiž mohou porazit. „Nezbývá nám než v sobotním utkání předvést vyrovnaný výkon a nemít takové propady jako proti Gmundenu. Musíme se snažit limitovat silné stránky Ústí a zároveň hrát náš basket, abychom v zápase uspěli,“ popsal trenér důležité prvky před svou ligovou premiérou v brněnském klubu.

Zatímco kouč si drží kamennou tvář, hráči se začátku sezony nemohou dočkat. „Konečně je zde první utkání KNBL. Doma proti Ústí chceme všem ukázat, že jsme na novou sezonu řádně připravení. Čeká nás velmi těžký zápas, ale věřím, že s podporou fanoušků a naší bojovností získáme hned první vítězství. Přijďte nás proto podpořit na bohunický kampus,“ vyzval všechny odhodlaný pivot a tvář utkání Jakub Jokl.

A má pravdu, bez fanoušků to skutečně nejde. Proto přijďte v sobotu v 19.00 do Haly míčových sportů a pomozte nám vytvořit skvělou atmosféru. Společně to dokážeme!