Novou sezonu středoevropského Alpe Adria poháru odstartujeme na domácí palubovce. V úterý totiž v hale v Kampusu vyzveme rakouský Gmunden. Po přípravě a několika předsezonních utkání tak vyzkoušíme novou sestavu pod vedením trenéra Růžičky. Zápas začíná ve 20.00.

Celek Swans Gmunden patří mezi špičku nejvyšší rakouské basketbalové Bundesligy. V minulé sezoně padli až ve finále a vybojovali tak stříbrnou medaili. Rok předtím tomu bylo stejně, a dokonce proti stejnému soupeři. V mezisezonním období však vyměnili dost hráčů. Zatímco tři jim odešli, Labutě podepsaly čtyři nové posily – tři Američany a jednoho Rakušana. Ze známých tváří rakouského týmu stojí za zmínku křídelník Enis Murati, rozehrávač Daniel Freidrich a pivot Toni Blazan. První zmíněný byl minulou sezonu nejlepším skórerem ze současných hráčů, kdy průměroval 16,3 body. K nim přidával 3,3 asistence a 2,9 doskoku. Friedrich ho následoval s 12,2 body na utkání. Vedl ovšem v asistencích, kterých měl téměř pět. Podkošový Blazan pak doplnil trojici s 10,2 body a téměř čtyřmi doskoky. Na rozdíl od nás, Gmunden už odstartoval domácí soutěž. Ve vítězném utkání byl tentokrát bodovým tahounem Labutí nováček Jordan Loveridge, který nastřílel 17 bodů.

Nás domácí premiéra stále čeká. S obměněnou sestavou a novým trenérem už jsme však odehráli devět přípravných utkání, která nám pomohla v souhře, vybudování týmového ducha a otestování našeho potenciálu. Poslední předsezonní zkouškou byl turnaj v Levicích. I přes to, že jsme žádný zápas nevyhráli, ukázali jsme, že v sobě máme bojovnost, na které chceme stavět hru. Po postupu do skupiny A1 a následně předkola play-off v uplynulé sezoně tentokrát opět vyhlížíme skupinu A1. A jak lépe se připravit na první utkání v domácí soutěži než kvalitním zahraničním soupeřem?

S Labutěmi toho máme dost společného. Stejně jako ony jsme měnili hráčské tváře a stejně jako u nich neminula změna ani náš trenérský tým. „Gmunden přes léto skládal novou soupisku pod novým trenérem. Měli jsme možnost Rakušany vidět v posledních dvou soutěžních utkáních, ať už ve finále rakouského superpoháru nebo v posledním ligovém kole. Jde o celek, který má velmi dobře vybalancovanou soupisku zkušených hráčů a zároveň dravého mládí,“ popsal úterního rivala trenér Lubomír Růžička.

Tentokrát už se nejedná o přípravu a do zápasu jdeme na plno s cílem vyhrát. „Bude to skvělá příležitost ukázat, co v nás je. Úterní utkání je prvním krokem v Alpe Adria Cupu a chceme hned ze začátku najet na dobrou vlnu. Tato sezona pro nás bude postupnou cestou. Už od začátku však tvrdě trénujeme a jsme připravení na všechny výzvy,“ hlásil odhodlaný rozehrávač Bryan Smithson, kterého čeká první soutěžní zápas v brněnském dresu.

Na rozdíl od spousty přípravných utkání nebude tentokrát nikdo chybět. „Do zápasu jdeme v kompletní sestavě, za což jsme rádi. V posledním týdnu jsme trénovali a prezentovali se tak, jak chceme i v sezoně. Byl bych rád, kdyby si do haly v Kampusu našlo cestu co nejvíc fanoušků brněnského basketu a my vstoupili do sezony vítězně,“ těšil se Růžička.

Tak nezapomeňte a přijďte nás v úterý ve 20.00 podpořit. Budeme vás potřebovat!