Další přátelské utkání nás čeká tenhle víkend na turnaji v maďarském Paksi, kde odehrajeme dvě utkání. Nejdříve nás v sobotu čeká domácí tým, který je kuriózní už jen svým názvem Atomerőmű SE,  hlavním sponzorem týmu je totiž nedaleká jaderná elektrárna. Druhý zápas poté odehrajeme v neděli s jedním z dvojice maďarských týmů Kaposvar – Kecskemet.

Domácí Paks patří k předním týmům maďarské ligy, která má svoji kvalitu. V týmu má několik kvalitních hráčů z Balkánu a USA a zároveň i několik maďarských reprezentantů. Týmy Kaposvar a Kecskemet patří kvalitativně do středu maďarské ligy. „Turnaj, tak pro nás bude zajímavou zkouškou a srovnáním. Do Maďarska cestujeme už v pátek, kdy budeme ještě večer mít předzápasový trénink,“ sdělil Luboš Růžička.

Do turnaje už by měla zasáhnout americká posila Bryan Smithson, který minulý týden ve Zlíně pro drobné zranění chyběl. Naopak kapitán Jan Kozina ještě zhruba týden zůstane ve stavu zraněných. „Nechceme nic uspěchat, protože má mírně poraněný kolenní kloub, ale magnetická rezonance naštěstí neukázala nic závažného.  Takže nám jde spíše o klidovou rekonvalescenci,“ řekl hlavní trenér.

Luboš Růžička a jeho vyjádření k turnaji v Paksi:

Od turnaje očekávám velmi tvrdý a fyzický basketbal a jsem sám zvědavý, jak se na turnaji budeme prezentovat. My každý den intenzivně pracujeme na zlepšení  a obranné činnosti a přechodové fázi a obecně na našich pravidlech a principech hry, kterými se chceme prezentovat v nadcházející sezoně. Trošku nás zatím limitují právě drobná zranění, protože jsme ještě ani jedno utkání neodehráli v kompletní soupisce. To je pro trenéra vždy nepříjemné, protože pak musím hledat různé náhradní varianty. Ale zatím jsme se s tím vždycky úspěšně vypořádali. Do Maďarska se už těšíme, protože tenhle turnaj je vždy po organizační stránce perfektně připraven.