Dnes byly ve Vídni nalosovány základní skupiny Alpe Adria Cupu, kterého se i letos zúčastníme. Los nás poslal do skupiny B, kde narazíme na rakouský tým Swans Gmuden, slovenské Levice a slovinský Hopsi Polzela. Na to jak je se soupeři spokojen a jejich zhodnocení jsme se zeptali hlavního trenéra Lubomíra Růžičky.

S losem jsme velice spokojení, máme různorodou skupinu a čeká nás konfrontace s různými herními styly. Utkáme se proti finalistovi rakouské ligy, proti třetímu týmu slovinské ligy a proti Levicím, které poslední roky patří k top slovenským týmům. Takže náš čeká kvalitní skupina, za kterou jsme rádi. Konfrontace minimálně 6 mezinárodních zápasů je další zkušenost pro naše mladé hráče, to je také jeden z hlavních důvodů proč Alpe Adria Cup hrajeme.

Komentář k jednotlivým týmům

Levice :

 Před sezonou se změnil trenér, když slovinského odborníka Thea Hojče nahradila vycházející trenérská hvězda Michal Madzin. Je to velmi mladý, progresivní a erudovaný trenér, takže jsem velmi zvědavý na novou herní tvář Levic. My zde budeme hrát i předsezonní turnaj, takže to bude taková zkouška nanečisto. V Alpe Adria Cupu to budou velmi zajímavé souboje, i protože v Levicích na basketbal chodí hodně lidí a dá se očekávat výborná atmosféra.

Gmunden:

Je tradiční rakouský celek, který byl loni finalistou nejvyšší soutěže. Pro mě je to docela neznámá, co se týká soupisky, protože tam došlo k docela velkým změnám a teď pár minut po losu nemám přesně přehled o jejich současném kádru. Ale s rakouským basketbalem máme teď čerstvou zkušenost z turnaje ve Zlíně. Je známý svou tvrdosti a takovou atypičností.

Hopsi Polzela:

Skončil loni na třetím místě ve slovinské lize a je to tradiční klub, který byl na přelomu tisíciletí i úspěšný v evropských pohárech. V loňské sezoně měli velmi konsolidovaný kádr a musím říct, že jejich soupisku trochu znám. Opírají se o hráče z bývalého jugoslávského bloku a jádro týmu je delší čas pospolu. Věřím, že to bude výborná konfrontace pro náš tým a výborná zkušenost. Už se nemůžu dočkat, až vstoupíme do Alpe Adria Cupu.

Rozpis zápasů Alpe Adria Cupu ( termíny se ještě mohou z organizačních důvodů změnit )

25. 9. Hopsi Polzela – egoé Basket Brno

1. 10. egoé Basket Brno – Swans Gmuden

19. 11. egoé Basket Brno – BK Levice

27. 11. egoé Basket Brno – Hopsi Polzela

3. 12. BK Levice – egoé Basket Brno

18. 12. Swans Gmunden – egoé Basket Brno