Co a kdy tým čeká? Kdy odehrajeme přípravné zápasy? Kolik hráčů zatím trénuje? Představujeme vám veškerý předsezonní program brněnských basketbalistů doplněný o důležité milníky.

Tréninky a zase jen tréninky

Dobrovolníci se mohli individuálně připravovat s kondičním trenérem Jakubem Kalusem už od pondělí 5. srpna. Tehdy na palubovce stálo už sedm brněnských basketbalistů. Oficiální příprava pak hráčům odstartovala o týden později v pondělí 12. srpna. Ani tehdy však nebyly kompletní. Do tréninkového rytmu vstoupili bez dvou zahraničních posil. Bryan Smithson byl ještě doma ve Spojených státech amerických a Richard Körner reprezentoval Slovensko s národním týmem.

Americký rozehrávač dosedl do Vídně večer ve středu 21. srpna a své nové spoluhráče podpořil o den později. Posledním zbývajícím je tak v současnosti Slovák Körner, který zkompletuje sestavu až 1. září po reprezentačních povinnostech.

Sedm hráčů zahájilo s Jakubem Kalusem přípravu o týden dřív.

Na hrad za zábavou

Zpestření čekalo na hráče Basketu Brno v pátek a sobotu 9. respektive 10. srpna na hradě Veveří. I naši basketbalisté totiž zavítali na Moravské hrady.CZ. Návštěvníci si mohli v Kooperativa NBL zóně nejprve v pátek zasoutěžit s Jakubem Joklem a Radkem Farským. V sobotu je pak vystřídali Zurab Kereselidze, Daniel Szarowski, Jan Kozina a Lukáš Stegbauer.

Zájemci mohli v pátek na hradě Veveří soutěžit s Radkem a Jakubem.

Turnaje v Česku i mimo něj

Už na začátku září zamíří tým v plné sestavě do Zlína. Od 6. do 8. srpna se tam v Memoriálu Karla Vilíma utká s domácím SKB Zlín, ligovým soupeřem BK Olomoucko a dobře známým rakouským BK Klosterneuburg. V pátek ve 20.00 vyzveme bývalé rakouské soupeře z Alpe Adria Cupu, sobota bude od 16.00 ve znamení ligového boje s Hanáky a vše v neděli ve 14.30 uzavře bitva s domácími basketbalisty.

Následující víkend vyjedou Brňané do maďarského Pakse, kde sehrají od pátku 13. do neděle 15. září druhý přípravný turnaj. Nejprve svěřenci Lubomíra Růžičky nastoupí proti domácímu týmu Maďarů. Další výzva je pak čeká v zápase s maďarsko-chorvatským výběrem.

Poslední ze tří turnajů pak naše basketbalisty čeká další víkend od soboty 21. do pondělí 23. září ve slovenských Levicích. Ani tam nebude chybět další tým z české nejvyšší soutěže. U sousedů poměříme v Golden Eagle poháru síly s BK Opava, domácími Patrioty Levice a bývalými středoevropskými rivaly Helios Domžale. Se slovinským týmem nás vyzve i bývalý brněnský trenér Dejan Jakara, který tým z Domžale vede.

Loni jsme Memoriál Karla Vilíma zakončili bez prohry. Hráči měli netradiční dresy.

Dvakrát s ligovými soupeři

Tým nebude objíždět pouze turnaje, připraví se i jinak. Za týden v sobotu 31. srpna se naši basketbalisté vydají do Hodonína. V tamější sportovní hale Teza vyzvou v 18.30 ostravskou Novou Huť. Od 16.30 budou zápasu předcházet dovednostní soutěž a soutěž v trojkách i smečování.

Poslední přípravné utkání před prvním kolem Kooperativa NBL odehrajeme v sobotu 28. září, kdy v domácí generálce nastoupíme na palubovku bohunické haly proti Královským sokolům. Čas upřesníme, jakmile se bude utkání blížit.

V Hodoníně vyzveme Ostravany. Obrázek TJ Sokol Hodonín Basketbal.

Jediným důležitým datem je pak sobota 5. října. Tehdy odstartujeme letošní sezonu 2019/2020 proti Ústí nad Labem!