Před pár roky hrával proti Radku Farskému, od září bude nastupovat s ním. Na pozici křídla přichází mladá krev v podobě Filipa Novotného. Dvacetiletý střelec má za sebou reprezentaci v mládeži i angažmá v Nymburku a Kolínu. Do Brna bude nadcházející sezonu hostovat právě z Nymburku.

Křídelník vysoký 190 centimetrů začal s basketbalem v roce 2010 v Josefově, odkud po čtyřech letech přestoupil do středočeského Nymburku. Do Josefova hostoval ještě další tři sezony, svůj talent už však rozvíjel ve městě obhájce titulu nejvyšší mužské ligy. Jen dvě sezony stačily k tomu, aby nastoupil s prvoligovým týmem. O rok později pak už josefovský odchovanec stál po boku Petra Bendy nebo Pavla Pumprly. Loňskou sezonu hostoval do Kolína, kde dostával na hřišti vysokou minutáž.

Ve své posledním juniorském roce v sezoně 2017/18 hrál mladý střelec v Nymburku tři soutěže najednou. Extraligu U19 průměroval s 17,6 body, 8,1 doskoky a 2,5 asistencemi za 30 minut na hřišti. V první lize pak sbíral 9,1 bodu, 4,4 doskoku a 1,2 asistence za 22,7 minut na zápas. I v KNBL zaznamenal první body. Poté, co se o rok později oficiálně upsal středočeským lvům, Novotný pravidelně nastupoval v zápasech, byť s menší minutáží. Větší příležitost se mu naskytla až s hostováním do Kolína, kde dostával průměrně 30 minut na utkání, za které stíhal nasbírat 11,3 bodu, 4,1 doskoku a 2 asistence.

Nejnovější brněnská posila patřila také mezi hrstku vybraných, kteří měli minulý rok v Opavě možnost, dostat se do reprezentačního výběru Ronena Ginzburga.

Filip Novotný na přípravě s reprezentanty do 20 let. Foto: Basketball Nymburk
Filip Novotný na přípravě s reprezentanty do 20 let. Foto: Basketball Nymburk

Trenér Lubomír Růžička sleduje Filipa Novotného už od jeho minižákovských let a přesně ví, jakého hráče si vezme pod křídla. „Je to charakterní, pracovité křídlo, které nám z perimetru pomůže rozšířit rotaci. Jeho přesnou rukou a dobrým citem pro doskok z pozice menšího křídla získáme větší variabilitu. Neopomenutelná je také ochota a tvrdost na obranné polovině. To vše chceme rozvíjet a zároveň zužitkovat v naší hře,“ popsal mladíka trenér Lubomír Růžička. Brno pro křídelníka však nebylo jedinou možností a o to víc si jeho příchod trenér cení. „Těší mě, že si z nabídek, které měl na stole, vybral právě náš klub,“ dodal.

Rozšíření sestavy o další talent si pochvaluje i manažer Filip Jimramovský. „Jsem velice rád, že jsme se s Filipem dohodli. Jde o dalšího juniorského reprezentanta nastupujícího v našem dresu, a především také o kvalitního hráče, který posílí kádr. Velmi se těším na naši spolupráci a doufám, že jeho příchod do Brna bude přínosem jak pro klub, tak pro Filipův basketbalový rozvoj,“ okomentoval novou posilu Jimramovský.

Radost je oboustranná a Filip Novotný už se nemůže dočkat, až vkročí na brněnskou palubovku. „Je skvělé, že jsem se s mladým ambiciózním brněnským klubem dohodl na spolupráci. Těším se na tuto výzvu. Zázemí pro hráče mají na výborné úrovni a už se nemůžu dočkat začátku nové sezóny,“ řekl nadšeně Novotný.