Kvalita, energie a síla. To je osmadvacetiletý Richard Körner, který ze slovenské Prievidzi putuje do Brna. Československý rodák z Košic obohatí tým na pozici pivota až křídla.

Aktuálně se připravuje na reprezentační bitvu proti Kypru, která je součástí boje o kvalifikaci na mistrovství Evropy. Slovenský talent ve svých čtyřech příležitostech na mezinárodní úrovni doposud průměroval 15,3 bodu, 5,3 doskoku a 2,5 asistence za 28 minut na hřišti. Není to poprvé, co se setkal s konkurencí z jiných států, už od patnácti let totiž reprezentuje svoji zemi. Téměř celou kariéru však zatím strávil na Slovensku.

Körner začal s profesionálním basketbalem v roce 2006 v Košicích. Po dvou odehraných sezonách ve Slovenské basketbalové lize odešel k rivalovi do Nitry, kde strávil rovněž dva roky. Pětileté působení v Bánské Bystrici ho nakonec dovedlo do Prievidzi, kde, až na roční přestávku s Košicemi, dohrál až do letošního června. Statistiky slovenského siláka posledních pět sezon neustále stoupají. Z průměrných 8,2 bodů, 3 doskoků a 0,4 asistence za 24 minut se dostal až na současných 12,4 bodů, 5,3 doskoku a 2,6 asistence za necelých 30 minut na zápas.

K největším úspěchům dvoumetrového slovenského basketbalisty patří kromě několikanásobné účasti v národním týmu i titul mistra Slovenska z roku 2016.

Slovenský silák Körner míří do Brna. Zdroj: Facebook Richarda Körnera.
Slovenský reprezentant Körner míří do Brna. Zdroj: Facebook Richarda Körnera.

Trenér Růžička si od nového přírůstku slibuje zejména oživení a zesílení hry. „Podpisem smlouvy s Richardem Körnerem přichází na pozici pivota až křídla síla v podobě zkušeností. Richardova hra je založená na energii a fyzičnu. Jeho atletické dispozice jsou prvkem, který jsme při skládání našeho nově tvořícího se týmu hledali,“ komentoval příchod Slováka Lubomír Růžička. Čím konkrétně však Körner vyniká? Má od všeho trochu. „Richardova hra je velmi variabilní. Dokáže dobře číst hru a volit správná rozhodnutí ve hře čelem i zády ke koši. Vyniká bojovností a doskokem pod oběma koši. Jde o neúprosného bojovníka, kterého si naši fanoušci jistě zamilují pro jeho entuziasmus a srdce, které vnáší do hry. Má všechny předpoklady pro herní styl, kterým se chceme prezentovat,“ dodal Růžička.

Radost ze slovenské posily má i manažer klubu Filip Jimramovský. “Jsem rád, že jsme se s Richardem domluvili na dvouleté spolupráci a pokračujeme tak v budování kádru s dlouhodobější perspektivou. Doufám, že jeho zkušenosti získané jak v nejvyšší slovenské soutěži, tak ve slovenské reprezentaci, budou pro náš mladý tým velkým přínosem,“ uvedl Jimramovský.

Körner vyniká silovou hrou. Zdroj: Facebook Richarda Körnera.

Körner i přes současné vytížení a přípravu netajil své pocity z přestupu. Fanoušci se mají na co těšit. „Jsem velice rád, že můžu ve své kariéře pokračovat v Brně. Kooperativa NBL je kvalitní soutěží a já se těším na nové výzvy, které mě v ní čekají. Věřím, že s trenérem vytvoříme konkurenceschopný tým a budeme našim fanouškům pravidelně ukazovat pěkný a kvalitní basket,“ řekla nadšeně nová slovenská posila.

Nejnovější přírůstek týmu se k brněnským basketbalistům připojí až na konci prázdnin. Jednadvacátého srpna jej totiž v Bratislavě čeká poslední utkání předkvalifikace na mistrovství Evropy.