Uplynulá sezona byla pro Radka Farského premiérovou v brněnském dresu a i přes svůj mladý věk se ihned zařadil mezi opory týmu. O tom jak jednal o nové smlouvě a nebo jak se připravuje na novo sezonou si můžete přečíst v následujícím rozhovoru.

 

 

Nedávno jsi podepsal novou smlouvu, váhal jsi dlouho, jestli ji prodloužit?

Prakticky hned jak skončila sezona jsme začali s agentem a vedením klubu jednat o nové smlouvě. Zvažovali jsme, jestli neodejít do zahraničí, ale dospěli jsme k názoru, že v Brně to bude v tuhle chvíli lepší pro můj basketbalový rozvoj. Podpis brzdilo nejvíce to, že jsme nevěděli kdo bude trenér. 

Jak bys zhodnotil svoji první sezonu v brněnském dresu, splnila tvé očekávání?

Před sezonou jsem říkal, že pro tohle město vybojujeme Play-off. Když jsme postoupili do skupiny A1 byla to taková první meta pro splnění tohoto cíle. Bohužel se nám toto rozplynulo už v předkole. Beru jako částečný úspěch postup do A1, ale pro mě byl hlavní cíl Play-off. Doufám že tuto sezonu se poučíme z chyb a Play-off pro Brno vybojujeme. Takže pokud budu hodně přísný tak nesplnila mé očekávání.

Sezona byla jistě náročná, jak jsi relaxoval po jejím konci?

Po sezoně jsem se musel udržovat v kondici, protože nám navazovala po 3 týdnech hned reprezentace do 20 let. Takže volno jako takové jsem ještě tolik neměl. Ale pravděpodobně pojedu někam k moři, abych trochu zrelaxoval a odpočal si před sezonou.

Je něco na čem musíš do nové sezony zapracovat, abys byl ještě lepší?

Určitě je. Jsem hodně sebekritický člověk a pořád na sobě hledám chyby. Kdybych měl vyjmenovat v čem se musím zlepšit, bylo by to na dlouho. Ale jako hlavní je určitě fyzická síla, práce s míčem a klidná mysl na hřišti.

V čem vidíš své herní přednosti a naopak slabiny?

Mezi svoje silné stránky řadím střelbu za 3 body a nájezd, naopak jako největší slabinu mám asi svojí hlavu, protože se nechám často rychle něčím rozhodit.

Dáváš si před sezonou nějaké osobní cíle?

Můj osobní cíl je si na konci sezony říct že jsem zlepšil, nebo vymazal mé slabiny. Osobní cíle si dávám většinou krátkodobé v horizontu týdnů maximálně měsíců v čem se chci posouvat a zlepšovat. Dlouhodobé si dávám například jakou ligu bych si chtěl v budoucnu zahrát.

Jak vidíš naše šance v příští sezoně?

Myslím že se z té minulé sezony musíme poučit a zrekapitulovat chyby které jsme udělali a vymýtit. Nechci zatím říkat na jakém místě se umístíme, ale věřím, že pokud tak uděláme můžeme se o pár míst nahoru posunout.

Jsi členem mládežnických reprezentací, vidíš reálnou šanci se v brzké době probojovat i do reprezentačního A týmu?

Každý den na to myslím. Je to můj sen dostat se do A týmu nároďáku. Je to to pro co každý den pracuji. Zatím jsem o žádné reálné šanci  nepřemýšlel, ale chci udělat všechno proto, abych tomu šel co nejrychleji naproti.

Reprezentace se představí na mistrovství světa v Číně, jak tipuješ, že na něm dopadne?

Já našim věřím, že postoupí ze skupiny z 2. místa a pak se uvidí kdo bude další. Myslím, že porazit Turky a Japonce bude těžké ale věřím, že to je reálné.

Tvoje přítelkyně je taky profesionální basketbalistka, je u vás basketbal hlavní téma a nebo si od něj naopak chcete oba odpočinout a bavíte se o jiných věcech?

Nejvíce času se bavíme asi o basketu. Bavíme se většinou o našich zápasech a trénincích. Také třeba hodně sleduji dění v NBA a snažím se to na přítelkyni přenést, abych si o tom měl doma s kým povídat.

Ty jsi byl velkým fanouškem seriálu Hra o trůny, kdo byl tvá oblíbená postava?

Od začátku mi byl nejvíce sympatický Tyrion Lannister, ale obdivoval jsem i Aryu Stark.