Filip Jimramovský je nejmladší generální manažer v lize, přesto ale tým pod jeho vedením dokázal postoupit do nadstavbové části A1 a především na domácí palubovce předvádět atraktivní basketbal. O tom jak hodnotí celou sezonu a jaké bude trenérské a hráčské složení týmu pro další sezonu si můžete přečíst v následujícím rozhovoru.

  • Jako hodnotíte uplynulou sezonu, byla z Vašeho pohledu úspěšná?

Sezónu celkově hodnotím kladně, především proto že jsme udrželi naši stanovenou filozofii. I přes ne úplně povedený podzim jsme věřili našim hráčům, kteří se dokázali zvednout a dostat se do skupiny A1. Pozitivně také vnímám nárůst sebevědomí českých hráčů.

 

  • Co byl z Vašeho pohledu klíčový okamžik sezony?

Dle mého názoru nejvíce sezonu ovlivnilo zranění Reginalda Keelyho, který se zranil ve chvíli kdy byl tým ve velké herní pohodě a kdy jsme vyhráli pět z posledních šesti utkání. Během jeho absence jsme ztratili několik důležitých zápasů a také šanci na boj o první šestku.

 

  • V předkole play off nás USK Praha v obou zápasech poměrně jednoznačně přehrálo, bylo opravdu o tolik lepší?

USK byl jednoznačně lépe strategicky připraven, to rozhodlo obě utkání předkola.

 

  • V průběhu sezony k týmu přišel trenér Chris Chougaz, bude u týmu pokračovat nadále?

Chris byl pro tým skvělým impulzem, který jsme v daný okamžik potřebovali a hodně nám pomohl v cestě do skupiny A1. Ukázalo se ale, že náš mladý tým potřebuje tvrdší ruku, přísnější vedení a především trenéra, který bude s hráči rozvíjet jejich individuální činnosti. Smlouvu jsme se tedy s Chrisem rozhodli neprodloužit.

 

  • Máte už za něj náhradu a můžete prozradit o koho se jedná?

Máme na stole několik jmen, ale vzhledem k probíhajícím jednáním se k tomuto tématu zatím nechci více vyjadřovat.

 

  • Pojďme ke složení týmu, v jednom z nedávných rozhovorů jste zmínil, že tým pravděpodobně opustí všichni 3 zahraniční hráči, víte už jak to s nimi bude?

Ani s jedním ze zahraničních hráčů smlouvu neprodloužíme. Nejvíce jsme uvažovali o prodloužení smlouvy s Deremy Geigerem, protože Deremy odvedl během sezóny skvělou práci, ale na pozici prvního rozehrávače pro následující sezóny budeme hledat typově lehce odlišného hráče, který bude mít především lepší fyzické parametry.

 

  • Máte už za ně vybranou náhradu, případně podle čeho budete vybírat zahraniční posily?

Scouting zahraničních hráčů probíhá po celou sezónu, ale konečný výběr posil bude záležet až na hlavním trenérovi.

 

 

  • Máte už vyhlédnuté posily pro příští sezonu?

Máme vytipovaných několik českých hráčů, se kterými jsme v kontaktu.  Finální rozhodnutí bude ale opět záležet na novém hlavním trenérovi a jeho herním stylu, který bude chtít praktikovat.

 

  • Víte už, jaké cíle stanovíte týmu pro další sezonu?

Cílem bude určitě znovu skupina A1, která přináší našim hráčům spoustu zkušeností a rozvíjí jejich herní schopnosti. Poté bude hodně záležet na herní pohodě a zdravotním stavu týmu.

 

  • Můžete nám na závěr říct nejlepší a naopak i nejhorší moment z letošní sezony?

Nejlepší částí sezóny byl asi start skupina A1, kdy se nám podařilo porazit po několika letech Pardubice a poté také velkým rozdílem Děčín.

Nejhorším okamžikem pro mě poté byla prohra na USK, kterou v poslední vteřině vystřelil domácím Mareš.